29 listopada 2023 r. odbędzie się w Warszawie w hotelu Mariott Konferencja Księgowo-Biznesowa „Jak zagwarantować wzrost firmie w 2024 r. po rewolucyjnych zmianach przepisów podatkowych i walczyć o swoje prawa z coraz bardziej opresyjnym fiskusem”.
Konfederacja Lewiatan objęła wydarzenie honorowym patronatem.
Zapraszamy do udziału w kongresie biznesowo-podatkowym dla przedsiębiorców, doradców podatkowych, kancelarii podatkowych, biur rachunkowych i księgowych, na którym:
- wskażemy możliwości rozwoju firmy pomimo niestabilnego prawa podatkowego i coraz większych uprawnień fiskusa,
- damy rekomendacje, jak ułożyć dobrą współpracę na linii zarząd – dział finansowo-księgowy i osiągnąć dzięki niej wyższy poziom finansowania firmowych przedsięwzięć.
Przedsiębiorco – zabierz ze sobą księgową na kongres i razem wprowadźcie firmę na wyższy level!
W trakcie kongresu wystąpi Przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz. Podczas wykładu przedstawi postulaty przedsiębiorców: „Czego oczekuje biznes od systemu podatkowego w 2024 r., by zapewnić stabilność finansową firm”.
Na kongresie wystąpią również Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz, audytor podatkowy Luiza Pieprzyk, doradcy podatkowi Robert Okulski, Samir Kayyali, Michał Staniek, certyfikowany negocjator biznesowy Ewa Szejner, trener etykiety biznesowej Ewa Brok.
Podczas kongresu odbędzie się wiele atrakcji: podatkowy stand-up, jak argumentować koszty i podatek naliczony VAT w brawurowym wykonaniu Luizy Pieprzyk i Samira Kayyali, degustacja wina z prelekcją pierwszego w Polsce Master Sommeliera Adama Pawłowskiego, który wyjaśni, jak dobierać wino do potrawy, czytać etykiety butelek i wprowadzi w arkana metod degustacji, premierowy spektakl w Teatrze 6. Piętro: „Love”, w którym wystąpią m.in.: Anna Dereszowska, Joanna Liszowska, Leszek Żurek, Marek Kalita.
Dla członków Konfederacji Lewiatan jest specjalny rabat: 100 zł netto od aktualnej ceny podanej na stronie wydarzenia. Przy zamówieniu trzeba usunąć przyciskiem USUŃ aktualny rabat o wpisać kod rabatowy: LEWIATAN2023.
Więcej o konferencji: www.fmp.pl/2p5ebe
W trakcie wydarzenia będą poruszane kluczowe zagadnienia dla prowadzenia biznesu:
- Zmiany przepisów podatkowych w 2024 r. – czy można zminimalizować skutki bomby z opóźnionym zapłonem: doradca podatkowy Samir Kayyali wskaże m.in., jak wpłynie na prowadzenie biznesu ma największa od lat nowelizacja Ordynacji podatkowej
- Nowa taktyka kontrolerów skarbowych, czyli w jaki sposób fiskus typuje przedsiębiorców do kontroli – audytor podatkowy Luiza Pieprzyk wyjaśni, skąd skarbówka bierze informacje o przedsiębiorcach i przy jakich uchybieniach fiskusowi od razu zapala się czerwona lampka. Zdradzi, jak działa analizator JPK, co weryfikuje STIR, system VIES i KSeF, gdy realizuje się transakcje jako przedsiębiorca i jako zwykły Kowalski.
- „Urząd nasz Pan” czy jednak przedsiębiorca ma jakieś prawa – jak przygotować się do kontroli i nie dać się w jej trakcie zdominować urzędnikom: doradca podatkowy Robert Okulski da cenne wskazówki, jak opisywać dokumenty, by nie podpaść urzędnikom i nie wzbudzać niepotrzebnych podejrzeń. Wyjaśni, jakie ma prawa kontrolowany oraz jak nie pozwolić urzędnikom „wejść sobie na głowę”.
- Co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone – czyli w jaki sposób Konstytucja Biznesu chroni przedsiębiorcę: Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz pokaże twarde dane, w jaki sposób Konstytucja Biznesu ogranicza represyjność organów podatkowych i wyjaśni, jak ubiegać się o interwencję Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.
- Dział księgowo-finansowy jako kreator zmian i lider efektywności gospodarowania: napięte terminy, ciągle zmieniające się przepisy, niezrozumienie ze strony przełożonych, brak wiedzy pracowników z innych działów to codzienność, z którą muszą się mierzyć na co dzień księgowe. Certyfikowany negocjator Ewa Szejner podpowie, jak rozmawiać z szefem, by przekonać zarząd do swoich propozycji i procedur, które z jednej strony zapewnią bezpieczeństwo finansowe firmie, a z drugiej spełnią coraz większe oczekiwania biznesu.
- Jak argumentować koszty i podatek naliczony VAT, aby fiskus nie szukał powodu do korekty – absurdy orzeczniczo-interpretacyjne rodem z PRL: koszty podatkowe i podatek naliczony – to od lat kość niezgody pomiędzy przedsiębiorcą a fiskusem, ale czy w tej nierównej walce urzędnik ma prawo subiektywnie oceniać fakty? Jakie przepisy podatkowe obowiązują w tym zakresie i co na to Konstytucja Biznesu? W żartobliwej formie stand-upu Luiza Pieprzyk i Samir Kayyali prześledzą największe absurdy orzecznicze od czasów PRL do dziś i wskażą, jakie prawa ma podatnik i czego musi przestrzegać skarbówka.
- Fundacja rodzinna kontra estoński CIT – która forma jest korzystniejsza podatkowo: doradca podatkowy Michał Staniek wyjaśni, jak założyć fundację rodzinną, by zapewnić środki finansowe sobie i swojej rodzinie i pokaże na konkretnych przykładach, kiedy bardziej opłaca się przejść na estoński CIT, a kiedy założyć fundację rodzinną.
- E-fakturowanie po kolejnej nowelizacji – jak wywiązać się z nowych obowiązków nałożonych ustawą o KSeF: ministerstwo co chwilę bombarduje nas zmianami w zakresie faktur ustrukturyzowanych – Luiza Pieprzyk da jasne wytyczne, jak wystawiać i korygować faktury ustrukturyzowane oraz wyjaśni największe kontrowersje wokół KSeF po wdrożeniu najnowszych przepisów.
- Jak budować dobre relacje w biznesie oraz sztuczna inteligencja chat GPT – gdzie są granice polegania na nowoczesnych technologiach: trener etykiety biznesowej Ewa Brok zmierzy się z trudnym pytaniem, na co dziś warto postawić – czy komunikacja z komputerowym botem na pewno zastąpi rozmowę z człowiekiem i jak przekłada się wykorzystanie chatu na wynik finansowy w porównaniu z kontaktem z osobą np. z działu obsługi klienta.
- 2024
- 2023
- 2022
- Archiwum