Jak zbudować w firmie trwałą kulturę organizacją, które programy sprawdzają się w praktyce? Porównaj się z innymi!
Konkurs Firma Przyjazna Rodzinie/ Firma Przyjazna Człowiekowi (Family & Human Wellbeing Humanites AWARD) to wyjątkowy projekt nagradzający najlepszych pracodawców, którzy strategicznie i systemowo budują mądrą politykę wellbeing, uwzględniającą zarówno zawodowe, jak i prywatne role pracowników.
Oryginalna formuła konkursu polega na tym, że wszyscy pracodawcy otrzymują indywidualne raporty z uwzględnieniem głosu pracowników. To daje szansę uczestnikom konkursu na skuteczną ewaluację dotychczasowej strategii well-being oraz jej rozwój.
Celem konkursu jest propagowanie najlepszych praktyk well-being i podnoszenie świadomości w zakresie zatrudnienia przyjaznego rodzinie (z uwzględnieniem aspektu wielopokoleniowości i związanej z tym polityki różnorodności), integracji ról zawodowych i prywatnych, dbałości o wielowymiarowy rozwój pracowników i miejsce pracy.
“Wysoki kapitał społeczny jest kluczowy dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. Im bardziej transformacja technologiczna przyspiesza, tym większa będzie rywalizacja między firmami o talenty. Jednocześnie trudno nie zauważyć, że ludzie są dziś w złej kondycji psychicznej, doświadczając samotności, depresji. Brak zrozumienia i dostosowania wzajemnych potrzeb pracodawców i pracowników obserwowaliśmy w 2022 roku poprzez falę wielkiej rezygnacji czy zjawisko “quiet quitting”.
Konkurs daje szansę zarówno na budowanie zewnętrznego wizerunku, jak i możliwość ewaluacji dotychczasowych działań – każdy uczestnik otrzymuje indywidualny raport z wynikami badania pracowników, który pozycjonuje go na tle konkurencji oraz szansę na wymianę doświadczeń i poznanie szczegółów konkretnych praktyk na zamkniętym spotkaniu. W tym roku będą rozmawiać między innymi o tym, jak utrzymać ciągłość kultury organizacyjnej przy zmianie zarządu (Bibby Financial Services – laureat), jak zorganizować prężny wolontariat pracowniczy (Polpharma – laureat) i jak facylitować kulturę feedback w trybie pracy zdalnej (Appsilon – wyróżnienie). Ponadto, firma Jamalex opowie o pilotażowym programie profilaktycznym Oncoprotect, a Intrum podzieli się sposobami na wysokie zaangażowanie pracowników w wyzwania prozdrowotne.
Nabór do nowej edycji konkursu trwa do 30 czerwca.
Więcej informacji – raporty, pełną kapitułę konkursu i laureatów poprzednich edycji znajdą Państwo na stronie organizatora.
Dla małych firm i organizacji pozarządowych konkurs jest darmowy na każdym etapie.
Raport Dobrych Praktyk Pracodawców, który co roku powstaje jako podsumowanie informacji zebranych w konkursie, jest benchmarkiem dla rynku pracy – pozwala popularyzować dobre praktyki oraz budować wizerunek wyróżnionych firm.
Partnerzy: Instytut Biznesu Rodzinnego (partner strategiczny), Fundacja Liderek Biznesu, Great Place to Work® Polska, Konfederacja Lewiatan, Stowarzyszenie LiderShe, Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką, THINKTANK – Centre for Dialogue and Analysis, Vital Voices Chapter Poland, Money.pl
Jury: Zofia Dzik (prezes Instytutu Humanites), Adrianna Lewandowska (prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego), Maciej Witucki (prezydent Konfederacji Lewiatan) oraz zespół ekspertów Instytutu Humanites – think&do-tanku systemowego rozwoju kapitału społecznego.
Strona Konkursu: https://2godzinydlarodziny.pl/konkurs-firma-przyjazna-rodzinie-czlowiekowi/
Organizator Konkursu:
Instytut Humanites – Człowiek i Technologia jest Think&Do Tankiem, który od 2010 roku działa na rzecz zrównoważonego rozwoju kapitału społecznego. Misją Instytutu Humanites jest świadomy, szczęśliwy, otwarty poznawczo, proaktywny i wrażliwy społecznie człowiek.
Kontakt:
Katarzyna Lorenz
Dyrektorka komunikacji i PR Instytutu Humanites
tel.: +48 505 017 957
mail: katarzyna.lorenz@humanites.pl
- 2025
- 2024
- 2023
- 2022
- Archiwum