Debata regionalna w Białymstoku o problemach biznesu
06 kwietnia 2023

Debata regionalna w Białymstoku o problemach biznesu

Rozwój gospodarczy Podlasia w nowej perspektywie finansowej UE i skutki wojny w Ukrainie to główne tematy kolejnego spotkania konsultacyjnego Lewiatana dotyczącego postulatów biznesu i zagadnień gospodarczych.

Po debatach w Łodzi i Zielonej Górze odbyło się kolejne spotkanie w ramach konsultacji Dekalogu Lewiatana i kluczowych zagadnień gospodarczych, tym razem w Białymstoku.

Sytuacja biznesu i problemy podlaskich przedsiębiorców

Prezydent Konfederacji Lewiatan Maciej Witucki rozmawiał z podlaskim środowiskiem przedsiębiorców i pracodawców o sytuacji biznesu i problemach, z jakimi mierzą się firmy, szczególnie w kwestii handlu i rozwoju sektora budowlanego. Jest deklaracja współpracy w ramach agendy dotyczącej zamówień publicznych i mediacji.

Dyskutowano także o rozwoju gospodarczym rozwoju regionu w nowej perspektywie finansowej UE i skutkach wojny w Ukrainie.

Dziękujemy Podlaskiemu Związkowi Pracodawców za gościnność i świetną, merytoryczną rozmowę oraz konkretne propozycje zmian i rozwiązań regulacyjnych. Wspólnie będziemy zwracać się w roku wyborczym do decydentów o zajęcie się wyróżnionymi podczas spotkania i rozmów zagadnieniami.

Spotkanie jest elementem cyklu konsultacji regionalnych nt. „Dekalogu Lewiatana” – listy najważniejszych postulatów biznesu i propozycji zmian regulacyjnych.

Czytaj też:

Ruszyły konsultacje regionalne na temat „Dekalogu Lewiatana”

Kodeks pracy, podatki i OZE na debacie gospodarczej w Łodzi