Gratulacje dla Andrzeja Dziuka – laureata Nagrody Człowieka Teatru 2024
26 marca 2024

Gratulacje dla Andrzeja Dziuka – laureata Nagrody Człowieka Teatru 2024

Dyrektor i założyciel Teatru im. St. I. Witkacego w Zakopanem Andrzej Stanisław Dziuk został laureatem XI edycji Nagrody im. Zygmunta Hübnera CZŁOWIEK TEATRU 2024. Gratulujemy serdecznie.

Andrzej Dziuk, dyrektor naczelny i artystyczny teatru Witkacego w Zakopanem jest Człowiekiem Teatru 2024. Uroczyste wręczenie Nagrody odbyło się 25 marca w Teatrze Powszechnym im. Zygmunta Hübnera w Warszawie. Laudację poświęconą laureatowi wygłosił przedstawiciel Kapituły Nagrody Krzysztof Głuchowski.

Przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan dr Henryka Bochniarz wystosowała list gratulacyjny. Podkreśla w nim, że „dla nas zawsze byłeś Człowiekiem Teatru i to teatru WYJĄTKOWEGO, o jakim przypomina też regulamin nagrody im. Zygmunta Hübnera: teatru misji społecznej, opartego na artyzmie i sztuce, wrażliwego, wizyjnego, ewolucyjnego, nowatorskiego, zaskakującego, w ciągłej transformacji, budowanego wbrew wszelkim trudnościom, kłopotom, nie poddającego się reżimom wolnego rynku…”.

„Dla Lewiatana i jego członków, jesteś też Wielkim Wróżem! Doskonale pamiętamy Wasz spektakl z otwarcia Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie w 2011 roku, kiedy wszyscy zastanawiali się, co znaczy scena wychodzenia „nieznajomych” z morza i symbolicznego podziału ludzi na klasy…. Dziś wszystko stało się jasne: migranci toną w drodze do Europy, a walka z biedą trwa. Jednak nie poddajemy się i codziennie , podobnie jak Ty, staramy się też tę rzeczywistość zmieniać” – czytamy w piśmie.

Gratulujemy Laureatowi i całemu Zespołowi!