O wyzwaniach dla biznesu na 2023 rok na spotkaniu Związków Regionalnych Lewiatana
09 lutego 2023

O wyzwaniach dla biznesu na 2023 rok na spotkaniu Związków Regionalnych Lewiatana

Rynek pracy, zmiany w podatkach, nowa perspektywa finansowa i działania Lewiatana w Unii Europejskiej – to tematy dyskusji uczestników kolejnego spotkania Związków Regionalnych Konfederacji Lewiatan.

Spotkanie w Jedlinie-Zdroju to dwa dni rozmów o kluczowych wyzwaniach dla biznesu w 2023 roku oraz okazja do wymiany doświadczeń i opinii. Prezydent Konfederacji Lewiatan Maciej Witucki przedstawił najważniejsze kierunki działań organizacji i przedstawił rekomendacje dla regionów w ramach konsultacji postulatów środowiska, agendy regulacyjnej i strategii komunikacyjnej w roku wyborczym.

Tematy spotkania Związków Regionalnych Lewiatana w Jedlinie-Zdroju

Uczestnicy debatowali o negatywnych skutkach realizacji idei powszechnego samorządu, koncepcji zmian w pozapłacowych kosztach pracy i 4-dniowego tygodnia pracy. Rozpoczęto też prace nad aktualizacją sztandarowych postulatów biznesu.

Prof. Jacek Męcina, doradca zarządu Lewiatana, zaprezentował najważniejsze zmiany w obszarze rynku pracy i aktualne tematy będące przedmiotem dyskusji w Radzie Dialogu Społecznego. Była też okazja do zapoznania się ze zmianami w zakresie podatków. Przedstawił je Przemysław Pruszyński, dyrektor Departamentu Podatkowego Lewiatana.

Możliwości uruchomienia środków unijnych w ramach nowej perspektywy finansowej zaprezentowała Małgorzata Lelińska, dyrektorka Departamentu Funduszy Unijnych i Edukacji Cyfrowej. Lech Pilawski, doradca prezydenta Lewiatana, przekazał najświeższe informacje z działań EKES i agendy UE.
Dziękujemy za Wasz liczny udział i konstruktywną debatę!

Spotkanie Związków Regionalnych odbyło się w dniach 7-8 lutego 2023 w Jedlinie- Zdroju.

Zdjęcia można obejrzeć tutaj