Za nami finał 10. edycji Konkursu Arbitrażowego Lewiatan
17 czerwca 2024

Za nami finał 10. edycji Konkursu Arbitrażowego Lewiatan

Znamy zwycięzców Konkursu Arbitrażowego Lewiatan, którego partnerem jest Sąd Arbitrażowy przy Konfederacji Lewiatan. W zmaganiach wzięły udział drużyny składające się z aplikantów adwokackich i radcowskich, a konkurs był okazją do zdobycia praktycznego doświadczenia w rozstrzyganiu sporów.

Konkurs Arbitrażowy Lewiatan (KAL) to pierwszy i największy w Polsce konkurs typu moot court, który od ponad 10 lat uczy młodych prawników, jak reprezentować strony w postępowaniu arbitrażowym. Uczestnicy mają okazję rozwijać swoje umiejętności procesowe oraz zdobywać cenne kompetencje w arbitrażu.

Zwycięzcy 10. edycji Konkursu Arbitrażowego Lewiatana

  • W finale zwyciężyła drużyna KAL11 w składzie Oskar Wypchło oraz Jakub Kuś, która zdobyła tytuł laureata tegorocznego Konkursu.
  • Drugie miejsce zdobyła drużyna KAL8 w składzie: Katarzyna Sobol, Magdalena Junak, Artur Zygmunt, Jakub Bojarczuk.
  • Trzecie miejsce zajęła drużyna KAL14 w składzie: Karolina Chowaniec, Tomasz Baran, Marcin Partyka, Sergiusz Żełobowski.

Najlepszą mówczynią Konkursu została Angelika Książek-Florek z Drużyny KAL3.

Najlepszy pozew przygotowała Drużyna KAL14 w składzie Karolina Chowaniec, Tomasz Baran, Marcin Partyka, Sergiusz Żełobowski.

Najlepszą odpowiedź na pozew przygotowała Drużyna KAL8 w składzie Katarzyna Sobol, Magdalena Junak, Artur Zygmunt, Jakub Bojarczuk.

Dziękujemy wszystkim drużynom za ich zaangażowanie i wysiłek, który włożyli w przygotowanie się do konkursu. Wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności.

Sąd Arbitrażowy przy Konfederacji Lewiatan jest partnerem konkursu

Sąd Arbitrażowy przy Konfederacji Lewiatan od samego początku istnienia KAL, czyli już od dziesięciu edycji, jest partnerem tego wydarzenia. Dzięki temu możemy przyczyniać się do promocji arbitrażu wśród aplikantów radcowskich i adwokackich.

Bieżąca edycja konkursu nie odbyłaby się bez zaangażowania i ciężkiej pracy Komitetu Organizacyjnego pod przewodnictwem Patrycji Treder. Podziękowania należą się także całemu zespołowi Sądu – prezesowi Marcinowi Asłanowiczowi, dyrektorce Agnieszce Siedleckiej-Andrychowicz i Monice Swatek.

Gratulujemy zwycięzcom! Kolejny konkurs odbędzie się za dwa lata. Dzięki wsparciu doświadczonych praktyków, konkurs ten na stałe wpisał się w krajobraz środowiska arbitrażowego w Polsce.

Więcej informacji o konkursie tutaj