Indeks Lewiatana. Firmy wierzą w szybkie odblokowanie pieniędzy z KPO
02 lutego 2024

Indeks Lewiatana. Firmy wierzą w szybkie odblokowanie pieniędzy z KPO

65% firm uważa, że rząd szybko doprowadzi do uzyskania wszystkich pieniędzy z KPO przeznaczonych dla Polski. 54% wierzy, że zgodnie z zapowiedzią, przywróci zryczałtowaną składkę zdrowotną dla przedsiębiorców - wynika ze styczniowego badania, które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził CBM Indicator.

31% pracodawców jest przekonanych, że rządowi nie uda się szybko odblokować wszystkich pieniędzy z KPO. 4% nie ma zdania w tej sprawie. Najbardziej w skuteczność rządu wierzą firmy średnie (71%).

54% przedsiębiorców twierdzi, że rząd przywróci zryczałtowaną składkę zdrowotną, 36% uważa inaczej, a 10% nie odpowiedziało na to pytanie. Najwięcej optymizmu w tej kwestii mają firmy małe (56%). Warto zwrócić uwagę, że najbardziej pesymistycznie nastawieni są menedżerowie z średnich firm. 43% z nich nie wierzy w przywrócenie przez rząd zryczałtowanej składki zdrowotnej.

52% pracodawców sądzi, że w tym roku pogłębią się problemy z dostępem do pracowników, 44% się z tym nie zgadza, a 4% nie ma zdania w tej kwestii.

Cykliczne badanie nastrojów przedsiębiorców „Indeks Biznesu”  przeprowadził w styczniu br., na reprezentatywnej próbie przedsiębiorców, CBM Indicator na zlecenie Konfederacji Lewiatan.

Konfederacja Lewiatan