27 września (środa) 2023 godz. 9.30-13.00, Konfederacja Lewiatan, Warszawa ul. Zbyszka Cybulskiego 3
Dzień Rozwoju Biznesu to unikatowa okazja spotkania się z przedstawicielami największych firm członkowskich. Podczas wydarzenia przewidujemy możliwość krótkich prezentacji ofert w trakcie bezpośrednich spotkań na żywo oraz poprzez połączenie on-line.
Do dziś udział w wydarzeniu potwierdziły: BP Europa SE Spółka Europejska Oddział w Polsce, T-Mobile Polska S.A., Lux Med Sp. z o.o., Dalkia Polska Sp. z o.o., Wyborowa – Pernod Ricard, CEMEX POLSKA Sp. z o.o., ERBUD S.A., Maspex.
Zapraszamy Państwa do udziału w wydarzeniu, które odbędzie się w siedzibie Konfederacji Lewiatan przy ul. Zbyszka Cybulskiego 3 w Warszawie w godzinach 9:30 – 13:00, w środę, 27 września 2023 r.
Firmy zainteresowane udziałem, prosimy o zarejestrowanie się najpóźniej do 22 września 2023 r.
Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 250 zł netto za osobę. Liczba miejsc jest ograniczona.
* Na prezentację przeznaczamy max 8-12minut w zależności od ilości uczestników
** Duża frekwencja, będzie wiązała się z możliwością ograniczenia ilości spotkań
Dane wydarzenia:
Początek: 27 września 2023, godz. 09:30
Koniec: 27 września 2023, godz. 13:00
Miejsce:
siedziba Konfederacji Lewiatan
ul. Zbyszka Cybulskiego 3, Warszawa
Jak uzyskać rekompensaty za ceny energii i gazu ziemnego? [Webinar]
Jak uzyskać rekompensaty za ceny energii i gazu ziemnego?
Dowiedz się, jakie są instrumenty wsparcia dla energochłonnych!
Serdecznie zapraszamy na webinarium, którego organizatorem jest Rada Zielonej Transformacji Konfederacji Lewiatan oraz Greeners & SSW Pragmatic Solutions.
Webinar jest skierowany do do spółek produkcyjnych (kody PKD zaczynające się od 05-33), które zużywają do produkcji znaczne ilości energii elektrycznej i/lub gazu ziemnego.
Spotkanie odbędzie się na platformie Teams 1 września 2023 o godzinie 12:00.
Podczas webinaru dowiecie się między innymi:
✔ Kto może uzyskać rekompensatę za wzrost cen energii i gazu ziemnego?
✔ Jak dużą rekompensatę można uzyskać?
✔ Jakie są warunki uzyskania zwiększonej pomocy?
✔ Jak złożyć wniosek?
O szczegółach opowiedzą:
Jakub Safjański, dyrektor Departamentu Energii i Zmian Klimatu Konfederacji Lewiatan
Maximilian Piekut – SSW Pragmatic Solutions / Greeners
Zapraszamy na doroczne spotkanie kluczowych członków Lewiatana, na którym porozmawiamy o strategicznych kierunkach naszych działań, sytuacji ekonomicznej, politycznej i międzynarodowej. Usłyszymy co mówi się w Brukseli, ale również jakich wyzwań powinni spodziewać się przedsiębiorcy w 2023 r. Spodziewamy się gości specjalnych – polityków, ekonomistów, dziennikarzy, ludzi nauki i kultury. Corocznie w spotkaniu bierze udział ponad stu przedsiębiorców zrzeszonych w Lewiatanie.
Zaczynamy 16 marca (czwartek) o godz. 15.00. Zaczynamy panelami, wieczorem zapraszamy na kolację i networking. Drugiego dnia po śniadaniu czekają spotkania warsztatowe oraz kolejne dyskusje i panele. Spotkanie kończymy w piątek ok. godz. 14.00 lunchem.
Agenda (TBC)
DZIEŃ 1., czwartek, 16 marca 2023 r.
15.00 – 15:30 Oficjalne otwarcie spotkania przez władze Lewiatana
15.30 – 16:30 Panel dyskusyjny : Co nas czeka w 2023 – ekonomia i gospodarka.
Jak bardzo gospodarka zwolni i co to oznacza dla firm? Jaka będzie inflacja, stopy procentowe i ceny energii? Czy przemysł zderzy się ze ścianą? Jak bardzo zadłużone jest nasze państwo i czy grozi nam bankructwo? Czemu polski rynek pracy zachowuje się, jakby nic się nie działo?
Uczestnicy:
Hanna Cichy, starsza analityczka ds. ekonomicznych, Polityka Insight
Prowadzenie: dr Grzegorz Baczewski, dyrektor generalny, Konfederacja Lewiatan
16.30 – 17:30 Panel dyskusyjny: Co nas czeka w 2023 – geopolityka oraz strategie UE.
Pandemia Covid-19 oraz wojna Rosji z Ukrainą zapoczątkowały nową erę, w której zdolność do szybkiej, kolektywnej reakcji oraz budowa odporności. W takich okolicznościach dokonuje się w UE zielona i cyfrowa transformacja, która sama w sobie stanowi wyzwanie dla unijnych gospodarek i społeczeństw. Pozostałe mega trendy, jak starzenie się ludności, czy brak wykfalifikowanych pracowników w coraz większym stopniu dotykają Europy.
Uczestnicy:
prof. Ewa Latoszek, Katedra Unii Europejskiej, SGH (TBC)
Magdalena Cedro, Polityka Insight
Prowadzenie: Kinga Grafa, dyrektorka przedstawicielstwa w Brukseli, Konfederacja Lewiatan
17.30 – 18:15 Czy dzięki zaangażowaniu w wojnę w Ukrainie Polska wraca do Europy? – spotkanie z Michałem Broniatowskim, prezesem Rady Fundacji Ośrodek Analiz Strategicznych i redaktorem Politico, byłym redaktorem naczelnym „Forbes Polska”.
Prowadzenie: Maciej Witucki, Prezydent Konfederacji Lewiatan
20.00 – 00:00 Kolacja i networking
DZIEŃ 2., piątek, 17 marca 2023 r.
9:00 – 10:00 Warsztat – Jak mediacja odpowiada na aktualne potrzeby firm?
Prowadzenie: r. pr. Małgorzata Miszkin-Wojciechowska mediatorka, dyrektorka Centrum Mediacji Lewiatan
10:00 – 10:45 Rozmowa z Małgorzatą Jarosińską-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej
Prowadzenie: Marzena Chmielewska, zastępczyni dyrektora generalnego ds. rozwoju projektów, Konfederacja Lewiatan
10:45 – 11:30 Rozmowa z Januszem Cieszyńskim, sekretarzem stanu, pełnomocnikiem rządu ds. cyberbezpieczeństwa
Prowadzenie: dr Aleksandra Musielak, dyrektorka departamentu rynku cyfrowego, Konfederacja Lewiatan
11:30 – 12:15 Rozmowa z Marleną Maląg, minister rodziny i polityki społecznej
Prowadzenie: prof. Jacek Męcina, prawnik, naukowiec UW, doradca zarządu, Konfederacja Lewiatan
12:25 – 13:30 Panel dyskusyjny: Co nas czeka w 2023 – przyszłość Ukrainy.
Minął rok od agresji Rosji na Ukrainę. Ten czas upłynął pod znakiem pogłębiających się problemów gospodarczych w Europie, z drugiej jednak strony – państwa Unii wykazały się niebywałą solidarnością wobec napadniętego sąsiada. Czy determinacja w pomocy oraz nastroje społeczne uda się utrzymać? A także – czy istnieją już pomysły na czas po wojnie? W jaki sposób sprawnie wypracować i zrealizować plan odbudowy Ukrainy pod względem infrastrukturalnym i gospodarczym, ale też rozwijając trzeci sektor i samorządność w tym kraju.
Uczestnicy:
Tadeusz Iwański, kierownik, Ośrodek Studiów Wschodnich
Edwin Bendyk, prezes zarządu Fundacji Batorego
Iaroslava Savastieieva, Deputy Director Operations, European Business Association
dr Jakub Karnowski, SGH
Anna Karaszewska, prezeska, Jobs First
Prowadzenie: Andrzej Rudka, doradca zarządu, Konfederacja Lewiatan
13:30 – 13:45 Oficjalne zakończenie spotkania
14:00 – 15:00 Lunch
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu!
RDS: Posiedzenie zespołu ds. polityki gospodarczej i rynku pracy
W ramach działalności Rady Dialogu Społecznego odbędzie się posiedzenie zespołu ds. polityki gospodarczej i rynku pracy. Spotkanie będzie miało charakter hybrydowy – online oraz w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”, sala A, ul. Limanowskiego 23 w Warszawie.
Proponowany porządek obrad:
Otwarcie posiedzenia i ustalenie kworum.
Przyjęcie protokołu z posiedzenia zespołu z dnia 17.10.2022 r.
Omówienie koncepcji programu rządowego na 2022 rok pn. „Pomoc dla sektorów energochłonnych związana z nagłymi wzrostami cen gazu ziemnego i energii elektrycznej”.
Omówienie i przyjęcie Stanowiska strony społecznej Rady Dialogu Społecznego w sprawie objęcia programami wsparcia w ramach i na zasadach ustawy z 12 października 2022 r. o zasadach realizacji programów wsparcia przedsiębiorców w związku z sytuacją na rynku energii w latach 2022–2024 dużych przedsiębiorstw i branż szczególnie narażonych na wzrost kosztów energii i paliw.
Rozpatrzenie uchwał WRDS:
– nr 2/2022 strony pracodawców, strony pracowników i strony samorządowej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Warmińsko-Mazurskiego z dnia 9 września 2022 r.
– nr 4/2022 WRDS w Gdańsku w sprawie roli przedsiębiorców w kształceniu zawodowym na potrzeby pomorskiego rynku pracy i aktualnych wydarzeń w tym obszarze.
– Stanowisko nr 5/2022 r. Stron społecznych Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Dolnośląskiego z dnia 30 listopada 2022 r. w sprawie przygotowania przez Rząd RP transparentnych form pomocy dla pracodawców i pilnego wsparcia rozwoju energetyki wiatrowej oraz prosumenckiej.
– nr 9.2022 K-P WRDS przyjmująca stanowisko nr 4/2022 w sprawie budowy Terminala Intermodalnego Bydgoszcz Emilianowo.
Zapraszamy do udziału w pierwszym Dniu Rozwoju Biznesu organizowanym przez Konfederację Lewiatan. Wydarzenie odbędzie się 20 października w godz. 10-14 w siedzibie Lewiatana w Warszawie.
Dzień Rozwoju Biznesu to nowy format spotkań na żywo, który chcemy zaproponować firmom zrzeszonym w naszej organizacji. Jego celem jest umożliwienie kontaktu pomiędzy największymi firmami członkowskimi, które poszukują kontrahentów oferujących określone usługi lub produkty. Podczas wydarzenia zaprosimy uczestników do krótkich prezentacji – będą mieli możliwość przedstawić swoje usługi i nawiązać nowe kontakty.
Do dziś udział w wydarzeniu potwierdziły już Bp Europa SE Spółka Europejska Oddział W Polsce, Ikea Retail Sp. z o.o., Wielton S.A., RWE Renewables Poland Sp. z o.o., Volkswagen Poznań Sp. z o.o., CANAL+ Polska S.A.
Spotkanie dla firm członkowskich ws. Fit-for-55. Gość specjalny: Ryszard Pawlik, doradca Premiera Jerzego Buzka (Posła do PE). Prezentację na ten temat wygłoszą również pracownicy Przedstawicielstwa KL w Brukseli (Dyrektorka Kinga Grafa i Ekspert Adam Dorywalski)
Spotkanie dla przedstawicieli związków regionalnych, członków oraz kandydatów na członków w komitetach monitorujących
Dialog społeczny w obszarze funduszy europejskich
27.04.2022 godz. 10:00 – 16:15
biuro Konfederacji Lewiatan, Warszawa, ul. Zbyszka Cybulskiego 3
Serdecznie zapraszamy na spotkanie dla przedstawicieli związków regionalnych oraz członków oraz kandydatów na członków komitetów monitorujących.
Chcielibyśmy Państwu przekazać kluczowe informacje dla reprezentantów pracodawców w systemie wdrażania funduszy, wymienić się informacjami i dobrymi praktykami dotyczącymi udziału w pracach komitetów monitorujących, w konsultacjach społecznych dotyczących dokumentów istotnych dla tego obszaru, ale także przyjrzeć się doświadczeniom z realizacji projektów finansowanych ze środków unijnych. Warto podsumować doświadczenie z perspektywy finansowej 2014-2020 i zaplanować działania dotyczące skutecznego udziału w systemie wdrażania funduszy w odniesieniu do perspektywy 2021-2027.
Ze strony Konfederacji w spotkaniu wezmę udział ekspertki odpowiedzialne za reprezentację Lewiatana w systemie wdrażania, ale także za skuteczne zarządzanie finansami i realizację naszych projektów finansowanych ze środków UE. Spotkanie poprowadzi Małgorzata Lelińska, Dyrektorka Departamentu Funduszy Europejskich i Edukacji Cyfrowej.
Zgłoszenia na spotkanie proszę przesyłać na adres: mwidlicka@lewiatan.org do 25 kwietnia 2022 do końca dnia.
Liczymy na Państwa obecność i podzielenie się Państwa doświadczeniami i perspektywą regionu.
Program
10:00 – 10:30 Rejestracja uczestników i kawa powitalna
10:30 – 11:45 System wdrażania funduszy europejskich – kluczowe informacje dla skutecznej reprezentacji pracodawców
rola partnerów społecznych, w tym udział w konsultacjach
11:45 – 12:00 Przerwa kawowa
12:00 – 13:30 Reprezentacja pracodawców w komitetach monitorujących
rola członków komitetów monitorujących
doświadczenia z pracy w komitetach monitorujących 2014-2020 – wymiana informacji
planowanie działań na okres programowania 2021-2027, w tym budowanie platformy współpracy związków oraz sojuszy z innymi partnerami spoza administracji NGO i związkami zawodowymi
13:30 – 14:30 Lunch
14:30 – 16:00 Doświadczenia organizacji pracodawców w realizacji projektów finansowanych ze środków europejskich
kluczowe wyzwania w realizacji projektów na poziomie krajowym i regionalnym
zakres wsparcia z EFS na lata 2021-2027 na dialog społeczny i budowanie potencjału partnerów społecznych – poziom krajowy i regionalny
wymiana dobrych praktyk i przygotowanie do perspektywy 2021-2027
16:00 – 16:15 Podsumowanie i zakończenie spotkania
Akademia Menadżera MMŚP – kompetencje w zakresie cyfryzacji
Już wkrótce mikro, małe i średnie firmy zarówno produkcyjne, jak i usługowe będą mogły skorzystać ze wsparcia Europejskiego Funduszu Społecznego 2014-2020 na diagnozę potrzeb, szkolenia i doradztwo w zakresie transformacji cyfrowej. Do ich dyspozycji będzie aż 70 mln złotych.
Nabory organizowane przez 6 ogólnopolskich operatorów rozpoczęły się w marcu 2022 r.
Maksymalna wartość dofinansowania to 150 000 zł. Konieczny będzie wkład własny na poziomie co najmniej 20 % wartości kupowanych usług.
Usługi będzie trzeba wybrać z oferty zamieszczonej w Bazie Usług Rozwojowych (BUR) prowadzonej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.
Na co będzie można przeznaczyć dofinansowanie?
Firmy MŚP będą mogły pokryć koszty: diagnozy potrzeb rozwojowych w zakresie zarządzania transformacją cyfrową, określenia luki kompetencyjnej właścicieli, kadry menedżerskiej lub osób przewidzianych do objęcia stanowiska kierowniczego oraz usług doradczych lub przeszkolić wskazane osoby w zakresie kompetencji cyfrowych. Kupowane usługi muszą mieścić się wopisie kompetencji menadżerskich w zakresie cyfryzacji, który obejmuje m.in.: zarządzanie transformacją cyfrową, opracowanie modelu biznesowego, zarządzanie zmianą czy produktem, Przywództwo i zarządzanie zespołami w wirtualnym środowisku, marketing oraz sprzedaż w gospodarce cyfrowej, przedsiębiorczość technologiczną, bezpieczeństwo cyfrowe, zarządzanie cyfryzacją w inteligentnej fabryce, zarządzanie procesami w transformacji cyfrowej czy zintegrowanymi danymi.
Zapraszamy na webinarium z udziałem Justyny Nosko, reprezentującej Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, która przedstawi kluczowe zasady ubiegania się o wsparcie i odpowie na Państwa pytania związane z naborami.
Kogo zapraszamy na spotkanie? Przede wszystkim:
właścicieli i współwłaścicieli zarządzający MMŚP (aktywnie biorący udział w zarządzaniu),
pracowników MMŚP zatrudnieni na stanowiskach kierowniczych,
pracowników MMŚP, wobec których właściciele mają plany związane z awansem na stanowisko kierownicze,
osoby odpowiedzialne za cyfryzację w firmach lub planujące takie działania w przyszłości.
Spotkanie online: Projekty regulacji cyfrowych w pracach Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE
31.01.2022 firmy członkowskie Konfederacji Lewiatan będą miały okazję wziąć udział w spotkaniu z przedstawicielami referatu cyfrowego Stałego Przedstawicielstwa RP przy UE:
Justyna Romanowska – Kierownik Referatu Cyfryzacji, attaché ds. cyfrowych Pani Katarzyna Prusak – Górniak – Radczyni w Referacie Cyfryzacji, attaché ds. cyberbezpieczeństwa
Piotr Garbarczyk
Podczas spotkania porozmawiamy na temat najważniejszych projektów regulacji cyfrowych, nad treścią których trwają obecnie bardzo intensywne prace:
Akt o usługach cyfrowych (DSA)
Akt o rynkach cyfrowych (DMA)
Akt w sprawie sztucznej inteligencji (AIA)
Dyrektywa NIS2
Rozporządzenie w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów (GPSR)
Wyzwania pakietu FIT for 55 dla sektora wyrobów budowlanych
Wyzwania pakietu FIT for 55 dla sektora wyrobów budowlanych
23 lutego 2022 r., godz. 10:00 – 14:00
Ogłoszony w 2021 r. pakiet Komisji Europejskiej tzw. FIT for 55 to propozycja zestawu narzędzi prawodawczych, które mają służyć realizacji celów zawartych w Europejskim Zielonym Ładzie i Europejskim prawie o klimacie oraz doprowadzić do osiągnięcia w UE redukcji emisji gazów cieplarnianych netto o co najmniej 55 proc. w stosunku do poziomu z 1990 r.
Pakiet ten to wielkie wyzwanie i szansa dla polskich firm do budowy konkurencyjności, ale również zapewnienia transformacji energetycznej, technologicznej i społecznej, w szczególności w sektorze wyrobów budowlanych. Pakiet ten będzie miał bezpośredni wpływ
na funkcjonowanie tych przedsiębiorstw w Polsce.
Celem wydarzenia jest przedstawienie informacji nt. kształtu pakietu FIT for 55, aktualnego stanu zaawansowania negocjacji propozycji na poziomie UE oraz technicznych, finansowych i społecznych aspektów wdrażania pakietu FIT for 55 dla sektora wyrobów budowlanych.
Robocza agenda
Słowo wstępne godz. 10:00 – 10:30
Maciej Witucki, Prezydent Konfederacji Lewiatan
Szymon Firląg, Prezes Związku Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa
Anette Persson, Policy Officer, unit B.3: Buildings and Products,
DG Energy, Komisja Europejska
Anna Moskwa, Minister Klimatu i Środowiska (TBC)
Panel: Techniczne i finansowe aspekty wdrażania pakietu FIT for 55 dla sektora wyrobów budowlanych, godz. 10:30 – 12:00
Paweł Różycki, Zastępca Dyrektora Departamentu Strategii i Planowania Transformacji Klimatycznej, Min. Klimatu i Środowiska (TBC)
Adam Ambrozik – Corporate Affairs Manager, VELUX Polska Sp. z o.o.
Magdalena Vallebona, Climate and Energy Director, Cerame-Unie, the European Ceramic Industry Association
Katarzyna Jastrzemska, Zastępczyni Dyrektora Departamentu Efektywności Energetycznej, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej
Łukarz Rymarz, Główny specjalista, Samodzielne Stanowisko do spraw Wyrobów Budowlanych Departament Architektury, Budownictwa i Geodezji, Min. Rozwoju i Technologii (TBC)
Dorota Zawadzka-Stępniak, Dyrektor Departamentu Energii i Zmian Klimatu w Konfederacji Lewiatan / Szymon Firląg, Prezes Związku Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa – moderacja
Panel: Społeczne aspekty wdrażania pakietu FIT for 55 dla sektora wyrobów budowlanych, godz. 12:00 – 13:30
Jakub Kus, Wiceprzewodniczący Biura Zarządu Krajowego, Związek Zawodowy Budowlani (ZZ Budowlani)
Piotr Dauksza, Managing Director w H+H Polska Sp. z o.o.
Maciej Tauber, Ekspert Instytutu Badań Edukacyjnych
Ewa Flaszyńska, Dyrektor Departamentu Rynku Pracy, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej (TBC)
Andrzej Rajkiewicz, Wiceprezes Zarządu, Narodowa Agencja Poszanowania Energii (NAPE)
Dorota Zawadzka-Stępniak, Dyrektor Departamentu Energii i Zmian Klimatu KL / Szymon Firląg, Prezes Związku Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa – moderacja
Podsumowanie i wnioski, godz. 13:30
Dorota Zawadzka-Stępniak, Dyrektor Departamentu Energii i Zmian Klimatu w Konfederacji Lewiatan / Szymon Firląg, Prezes Związku Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa – moderacja
Aby zapewnić jak najlepsze wrażenia, korzystamy z technologii, takich jak pliki cookie, do przechowywania i/lub uzyskiwania dostępu do informacji o urządzeniu. Zgoda na te technologie pozwoli nam przetwarzać dane, takie jak zachowanie podczas przeglądania lub unikalne identyfikatory na tej stronie. Brak wyrażenia zgody lub wycofanie zgody może niekorzystnie wpłynąć na niektóre cechy i funkcje.
Funkcjonalne
Zawsze aktywne
Przechowywanie lub dostęp do danych technicznych jest ściśle konieczny do uzasadnionego celu umożliwienia korzystania z konkretnej usługi wyraźnie żądanej przez subskrybenta lub użytkownika, lub wyłącznie w celu przeprowadzenia transmisji komunikatu przez sieć łączności elektronicznej.
Preferencje
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest niezbędny do uzasadnionego celu przechowywania preferencji, o które nie prosi subskrybent lub użytkownik.
Statystyka
Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do celów statystycznych.Przechowywanie techniczne lub dostęp, który jest używany wyłącznie do anonimowych celów statystycznych. Bez wezwania do sądu, dobrowolnego podporządkowania się dostawcy usług internetowych lub dodatkowych zapisów od strony trzeciej, informacje przechowywane lub pobierane wyłącznie w tym celu zwykle nie mogą być wykorzystywane do identyfikacji użytkownika.
Marketing
Przechowywanie lub dostęp techniczny jest wymagany do tworzenia profili użytkowników w celu wysyłania reklam lub śledzenia użytkownika na stronie internetowej lub na kilku stronach internetowych w podobnych celach marketingowych.