Polsko-amerykańska konferencja „Advancing the Rule of Law in Turbulent Times” – patronat Lewiatana

Polsko- amerykańska konferencja  z okazji 25-lecia Centrum Prawa Amerykańskiego  na Wydziale Prawa i Administracji UW pt.: Advancing the Rule of Law in Turbulent Times odbędzie się  w godz. 9:15 – 17:45 w dniu 15 czerwca 2023 r. (czwartek) w auli  Starej Biblioteki UW  na  kampusie głównym UW (konferencja w j. angielskim).

W czasie konferencji wybitni eksperci ze Stanów Zjednoczonych, Polski i Ukrainy będą dyskutować nad zagadnieniami dotyczącymi państwa prawa i praworządności w obliczu wielu wyzwań wewnętrznych i zewnętrznych.

Więcej informacji o konferencji oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: http://conferencecpa23.wpia.uw.edu.pl/

Uczelnia przyszłości. Wyzwania i innowacje – patronat Lewiatana

Konferencja skierowana jest do władz uczelni, kierowników działów IT oraz osób odpowiedzialnych za projekty uczelniane. Spotkanie będzie podzielone na część technologiczną, zarządczą oraz informatyczną.

Organizatorzy – firma CloudTeam Sp. z o.o., współpracująca i oferująca rozwiązania dla szkolnictwa wyższego –  zaplanowali bogatą mieszankę tematów. Podczas konferencji poruszone będą następujące kwestie:

 • Nowa perspektywa Funduszy Unijnych
 • Transformacja Cyfrowa uczelni
 • Współpraca uczelni z zagranicą
 • Cyberbezpieczeństwo uczelni i studentów
 • Chmura obliczeniowa
 • Rozwiązania informatyczne wspierające pracę uczelni
 • Współpraca uczelni z biznesem
 • Komercjalizacja badań

Konfederacja Lewiatan jest partnerem wydarzenia. 

Dzień przed konferencją, w niedzielę 18 czerwca planowana jest kolacja w siedzibie CloudTeam (ul. Grochowska 306/308, Warszawa).

Termin i miejsce spotkania: 19 czerwca 2023, MOXO, Fabryka Norblina, ul. Żelazna 51/53, Warszawa.

Forum Zielonego Przemysłu – patronat Lewiatana

5-6 czerwca w hotelu Vienna House w Katowicach po raz drugi odbędzie się
Forum Zielonego Przemysłu. Podczas wydarzenia tradycyjnie porozmawiamy o
najważniejszych wyzwaniach związanych z zieloną transformacją przemysłu,
obecnie zachodzącą w czasach kryzysu energetycznego. Honorowym
Gospodarzem wydarzenia po raz kolejny została Grupa Dalkia Polska a
organizatorem tradycyjnie jest Wydawnictwo BMP, wydawca m.in.
magazynów „Energetyki Cieplnej i Zawodowej” i „Chemia Przemysłowa”.

Konfederacja Lewiatan jest patronem wydarzenia.

Program

Więcej informacji

 

Perspektywy Women in Tech Summit – patronat Lewiatana

Największa w Europie i Azji konferencja dla kobiet w nowych technologiach –
14 i 15 czerwca na Perspektywy Women in Tech 2023 do warszawskiego Expo XXI zjadą czołowe inżynierki, programistki, specjalistki, naukowczynie, przedsiębiorczynie, aktywistki, liderki i startuperki, studentki oraz kobiety stojące u progu kariery zawodowej, a także mężczyźni i wszystkie osoby wspierające różnorodność w branży STEM, Tech & IT.

Podczas Perspektywy Women in Tech Summit 2023 na czterech scenach odbędą się wystąpienia ponad 150 inspirujących mówców oraz znakomitych gości specjalnych, a do tego dziesiątki tech-talków i warsztatów. Wiodącymi tematami tegorocznego Summitu są zagadnienia sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, deep techu, rozwiązań chmurowych, komputerów kwantowych i cyfrowej ekologii, a także WEB 3.0 i NFT.

Konfederacja Lewiatan jest patronem wydarzenia.

Gośćmi specjalnymi Summitu będą w tym roku m.in.: Francesca Cavallo, aktywistka i autorka przetłumaczonej na 50 języków książki “Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” oraz
Mark Brzezinski, Ambasador USA w Polsce, a jako keynote speakerzy wystąpią m.in. Joanne Hannaford, Chief Technology & Operations Officer w Credit Suisse AG, Laura Koormann, Head of Digital Solutions IT Team w Continental, Grzegorz Cimochowski, Head of Business Advisory Department w KPMG.

Ponadto tegoroczny Summit – a dokładnie strefa Career Expo ze stoiskami prawie 100 najbardziej innowacyjnych globalnych firm – ma być miejscem, gdzie uczestniczki konferencji będą mogły odbyć rozmowę rekrutacyjną, znaleźć nową pracę, podnieść swoje kwalifikacje zawodowe czy nadać bieg swojej karierze. A do tego – w Mentoring Zone – wziąć udział w jednej z 500 indywidualnych sesji mentoringowych ze znakomitymi liderkami i liderami świata technologii.

Perspektywy Women in Tech Summit to także pierwsze w Polsce wielkoskalowe wydarzenie pozytywne klimatycznie. Podobnie jak w zeszłym roku – całkowity ślad węglowy konferencji zostanie zoffsetowany poprzez stworzenie wiecznego lasu w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego.

To wyjątkowe spotkanie kobiet nauki, biznesu i technologii, które podzielą się z nami swoim herstoriami, dorobkiem naukowym i wizjami przyszłości technologicznej świata, organizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy – uznana organizacja non-profit, która inspiruje, łączy i wspiera kobiety w technologiach, nauce i innowacjach w Europie i Azji Środkowej, a partneruje jej ponad 100 największych firm technologicznych oraz najlepsze uczelnie techniczne w Polsce.

Więcej informacji

EKIDEN Maraton Sztafet Warszawa 2023 – patronat Lewiatana

20 maja 2023 roku odbędzie się Ekiden – największy w Polsce maraton sztafet. 

Konfederacja Lewiatan jest patronem wydarzenia.

Nic tak nie zbliża ludzi do siebie, jak wspólne dążenie do celu i radość na mecie. Rywalizacja zespołowa to emocje na najwyższym poziomie od startu do mety, a także znakomita okazja do integracji w grupie znajomych, współpracowników czy rodziny.

Ekiden to rywalizacja drużynowa. Biorą w niej udział drużyny firmowe, grupy przyjaciół lub znajomych. Łączy ich radość z biegania i chęć poczucia emocji związanych ze wspólnej walki.

Drużyny składają się z 6 osób. Każda z nich ma do pokonania określony dystans. Pierwszy zawodnik ma do przebiegnięcia 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej kolejni – po 5 km. Wspólnie pokonują zatem dystans równy długości maratonu. Na mecie liczy się końcowy wynik wszystkich zawodników danej drużyny.

Po biegu każdy może zrelaksować się w biegowym miasteczku, w otoczeniu bujnej zieleni parku na Kępie Potockiej, chłonąc wciąż sportowe emocje.

Jak wziąć udział w zawodach Ekiden?

Zarejestruj swoją drużynę na stronie ZAPISÓW. Zaproś do niej swoich kolegów z pracy, klubu biegowego, przyjaciół lub sąsiadów.

Więcej informacji 

Kongres „Inclu(vi)sion: nowa wizja otwartego rynku pracy dla osób z niepełnosprawnościami” – patronat Lewiatana

Kongres “Inclu(vi)sion: nowa wizja otwartego rynku pracy dla osób z niepełnosprawnościami” to pierwsze wydarzenie skierowane do biznesu (m.in.zarządów spółek i działów HR), którego celem jest poszerzenie dyskusji w nurcie ESG czy Diversity&Inclusion o kwestie pracy osób  z niepełnosprawnościami.

Konfederacja Lewiatan jest partnerem Kongresu.

W ramach Kongresu zainaugurowane zostanie szerokie Partnerstwo, którego celem jest istotny – ilościowy i jakościowy – wzrost zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami na rynku pracy w Polsce do 2030 r. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Fundacja Aktywizacja.

Celem kongresu Inclu(vi)sion jest dyskusja między biznesem, administracją i organizacjami pozarządowymi, jak sprawić żeby firmy częściej i chętniej zatrudniały osoby z niepełnosprawnościami na różnorodnych stanowiskach. Organizatorzy tworząc program kierują się najnowszymi trendami w branży HR oraz ponad 30-letnim doświadczeniem w pracy z firmami zatrudniającymi osoby z niepełnosprawnościami.

Tematy, które będą poruszane 10 maja w Centrum Nauki Kopernik, to m.in. megatrendy ESG, Diversity & Inclusion w kontekście zatrudniania osób z niepełnosprawnościami, projektowanie dostępnych i inkluzywnych procesów rekrutacji i zatrudniania.

Prelegentami wydarzenia są m.in. Paweł Wdówik, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Maciej Witucki, Prezydent Konfederacji Lewiatan oraz Anna Stopel, HR Director / Head of Diversity, Equity and Inclusion, Sodexo Polska.

Badanie rynku zatrudniania osób z niepełnosprawnością

Jednym z głównych punktów w programie kongresu jest przedstawienie wyników badania, które rozpoczęło się w styczniu 2023 roku. Badaczki z Fundacji Aktywizacja chcą dowiedzieć się, czy polskie firmy mają programy i polityki ułatwiające podejmowanie w nich pracy przez osoby z niepełnosprawnościami. Wyniki posłużą firmom do analizy swoich działań na tle innych pracodawców i zaplanowaniu zmian u siebie. Efektem badania będzie konkretny materiał do rozmów na temat kształtowania zmian i budowania wsparcia dla pracodawców w zakresie zatrudniania osób z niepełnosprawnościami.

Program Kongresu tutaj

Rejestracja tutaj

XIII Europejski Kongres Finansowy – patronat Lewiatana

 

XIII Europejski Kongres Finansowy odbędzie się w dniach 5-7 czerwca w Centrum Konferencyjnym Hotelu Sheraton w Sopocie.

Konfederacja Lewiatan jest Partnerem Instytucjonalnym XIII edycji EKF. Członkowie Konfederacji Lewiatan otrzymują 30% zniżki przy rejestracji udziału w Kongresie. Aby zgłosić uczestnictwo i dokonać rejestracji zapraszamy na stronę internetową.
W formularzu rejestracyjnym w miejscu „Rodzaj uczestnictwa” prosimy wybrać opcję „Partner”, a następnie wpisać hasło 30%LEWIATAN

Serdecznie zapraszamy do udziału w EUROPEJSKIM KONGRESIE FINANSOWYM w dniach 5-7 czerwca w Centrum Konferencyjnym Hotelu Sheraton w Sopocie.

Konfederacja Lewiatan jest partnerem instytucjonalnym XIII edycji Europejskiego Kongresu Finansowego.

Odbywający się corocznie Europejski Kongres Finansowy jest najważniejszym wydarzeniem sektora finansowego w Europie Środkowo-Wschodniej, a także platformą dyskusyjną dla czołowych ekspertów i wybitnych liderów politycznych i biznesowych oraz przedstawicieli środowiska akademickiego.

Co roku w EKF uczestniczy ponad 1500 przedstawicieli biznesu, instytucji finansowych, konsultingu, kancelarii prawnych oraz szkół wyższych.

Europejski Kongres Finansowy stanowi nie tylko miejsce debaty o wyzwaniach finansowych, ale także platformę spotkań osób, które czują się odpowiedzialne za bezpieczny i zrównoważony rozwój polskiej i europejskiej gospodarki.
Podczas tegorocznego EKF będziemy dyskutować o nowym ładzie w Polsce, Europie i na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji sektora finansów oraz technologii.

Wśród debat trzynastej edycji Kongresu m.in:

– U progu nowej ery. Jak unieść ambicje Polski?

– Wiarygodność ekonomiczna Polski

– Polska Dolina Inżynierów i Technologii – sfera marzeń czy rzeczywistość?

– Jak walczyć z inflacją?

– Przyszłość rynku kapitałowego w Polsce i w Unii Europejskiej

– Sytuacja gospodarcza na rynku nieruchomości – kredyty, dostępność i sprzedaż mieszkań

– Polska u progu transformacji energetycznej – wyzwania i szanse w horyzoncie 2030 roku

– ESG: Wyzwania związane z planowaniem transformacji sektora finansowego

– Z rozwagą czy odwagą o nowych technologiach – rola banków w budowaniu cyberodporności społeczeństwa i państwa

– Skuteczna adopcja AI w sektorze finansowym. Jak etycznie wykorzystać potencjał sztucznej inteligencji i uniknąć ślepych zaułków?

Tylko na EKF:

 • Debata Prezesów – mapa wyzwań przed sektorem bankowym
 • Makroekonomiczny okrągły stół EKF – mapa wyzwań 2023-2026
 • Technologiczny okrągły stół EKF – mapa wyzwań dla sektora bankowego 2023-2026
 • Ryzyko bankowe – mapa wyzwań dla sektora bankowego. Okrągły stół CRO.
 • Debata oksfordzka Akademii EFC

Rejestracja dostępna jest na stronie.

Więcej informacji o EKF.

Narodowy Test Zamówień Publicznych – patronat Lewiatana

Zapraszamy do udziału w pierwszej edycji Narodowego Testu Zamówień Publicznych dla zamawiających i wykonawców. Sprawdź swoją wiedzę o aktualnym Prawie zamówień publicznych i zmierz się z innymi specjalistami. Organizatorem testu jest lider szkoleń z zamówień publicznych ApexNet.

Konfederacja Lewiatan jest partnerem Testu.

3 tysiące uczestników testu będzie mogło sprawdzić swoją wiedzę w porównaniu z innymi specjalistami Pzp w Polsce. Trzy osoby, które podczas testu zdobędą najwyższe wyniki, otrzymają wartościowe nagrody od ApexNet. Prowadzący przeczytają pytania oraz wyjaśnią prawidłową odpowiedź – to nowa, bezpieczna wiedza.

Każdy uczestnik otrzymuje elektroniczne zaświadczenie ze swoim wynikiem testu. Podczas testu będzie mógł również zamówić certyfikat w formie papierowej, a wraz z nim Podręcznik Specjalisty ds. Zamówień Publicznych (zawierający ustawę PZP i kompendium wiedzy o PZP).

Więcej informacji i rejestracja TUTAJ.

XIV Targi Pracy i Praktyk Studenckich w Akademii WSB – patronat Lewiatana

17 kwietnia rozpoczyna się XIV edycja Targów Pracy i Praktyk Studenckich w Akademii WSB. Targi potrwają do 23. kwietnia.

W ramach Targów studenci oraz wszystkie osoby zainteresowane rozwojem zawodowym mają dostęp nie tylko do informacji o firmach reprezentujących różnorodne branże, ale również aktualnych procesach rekrutacyjnych. Dla pracodawców Targi są coraz chętniej wykorzystywaną okazją do pozyskania nowych kandydatów na pracowników, co w okresie „rynku pracownika” stanowi nie lada wyzwanie. Pracodawcy poprowadzą także szkolenia oraz symulacje rozmów kwalifikacyjnych, rozwijające kompetencje zawodowe uczestników.

Konfederacja Lewiatan objęła patronat nad Targami.

Wśród wystawców są m.in. IBM, Keywords Studio, PwC, HAYS Poland, TIMKEN, PKP Intercity oraz wielu innych.

Szczegóły: https://wsb.edu.pl/xiv-targi-pracy-i-praktyk-studenckich-job-and-internship-fair

Targi Pracy i Praktyk Studenckich – Job and Internship Fair organizowane są w Akademii WSB  od 2005 r. Inicjatywa w każdym roku odnosi duży sukces i cieszy się zainteresowaniem zarówno osób odwiedzających targi jak i pracodawców.

Co roku w wydarzeniu bierze udział blisko 40 pracodawców i ponad 900 uczestników – studentów, absolwentów, słuchaczy studiów podyplomowych, uczniów szkół średnich i mieszkańców regionu. Uczestnicy Targów mają możliwość skorzystania z szerokiej oferty szkoleń, warsztatów i symulacji rozmów kwalifikacyjnych prowadzonych przez pracodawców, mogą wziąć udział w prezentacjach firm.

 

6. Kongres Biometanu – patronat Lewiatana

6. Kongres Biometanu jest adresowany do wszystkich uczestników sektora biogazowego w Polsce, w tym właścicieli instalacji biogazowych, dostawców technologii i sprzętu do biogazowni, sektora transportowego i koncernów energetycznych, władz samorządowych i administracji rządowej.

Kongres odbędzie się w dniach 11-12 maja 2023 w Airport Hotel Okęcie, Warszawa.

Konfederacja Lewiatan jest patronem honorowym Kongresu.

Program konferencji*

11 maja 2023 (czwartek)

08:30-09:30 Rejestracja uczestników, networking przy kawie

09:45 Otwarcie 6. Kongresu Biometanu

10:00-11:30 I sesja tematyczna

Biometan w Polsce i w Europie – ramy prawne, system wsparcia, inwestycje

 Europa potrzebuje 35 mld m3 biometanu do 2030 roku. Aby osiągnąć ten cel konieczne jest zintensyfikowanie działań, zwłaszcza na poziomie poszczególnych krajów UE. Potencjał biometanu, korzyści vs. koszty produkcji, biometan w sieci czy w transporcie, rola biometanu w budowaniu bezpieczeństwa energetycznego.

 1. Biometan w Europie – kierunki rozwoju sektora
 2. System wsparcia dla biometanu w Polsce
 3. Krajowa sieć gazowa – możliwości i ograniczenia

11:30-12:15 Cel na 2030 – czas na działania. Dyskusja panelowa z udziałem ekspertów.

12:15-12:45 Przerwa kawowa

12:45-14:00 II sesja tematyczna

Biometan, biolng, biowodór – rozwiązania technologiczne i inżynieryjne

Proces budowy instalacji biometanowej, modele biznesowe, układy hybrydowe, finansowanie inwestycji. Sesja poświęcona planowaniu inwestycji i poszczególnym etapom projektu.

14:00-15:00 Lunch

 15:00 – 16:15 III sesja tematyczna

Biometan i biolng – paliwa rolnictwa przyszłości

Rolnictwo jest pod coraz większą presją ograniczania emisyjności, zwłaszcza w procesach produkcji żywności. Pionierskie rozwiązania w zakresie ciągników zasilanych biometanem i produkcji „zielonej” energii sprawiają, że biogaz ma dla gospodarstw rolnych coraz większe znaczenie. Biometan w europejskiej polityce na rzecz rozwiązania kryzysu energetycznego i żywnościowego.

 1. Rolnictwo i OZE – wspólna droga do transformacji
 2. Dekarbonizacja sektora rolniczego – rola biometanu
 3. Biometan – dostępne i skalowalne rozwiązania dla rolnictwa
 4. Narzędzia wsparcia dla rozwoju biogazu i biometanu na wsi

16:15-17:00 Rolnictwo ekologiczne i ochrona środowiska – debata z udziałem ekspertów.

17:00-18:00 IV sesja tematyczna

Biometan, czyli energia z odpadów

Globalne rozwiązania, lokalne zastosowanie. Rola biometanu w zagospodarowaniu odpadów, produkcja energii i ciepła dla społeczności lokalnych, biometan w GOZ, wykorzystanie biometanu w transporcie.

 1. Odpady a biogaz w świetle prawa
 2. Refood – potencjał a wykorzystanie w instalacjach biogazowych w Polsce
 3. Produkcja biometanu w ZZO – case study
 4. Samowystarczalność energetyczna oczyszczalni – case study

18:00-18:15 Podsumowanie I dnia konferencji

 18:15-20:00 Aperitif i networking

20:00 Kolacja branżowa

 

12 maja 2023 (piątek)

10:00-11:30 V sesja tematyczna

Dekarbonizacja przemysłu i transportu

Biometan/odnawialny gaz ziemny (RNG) jako paliwo transportowe i przemysłowe źródło energii stanowią rozwiązanie ekonomicznie opłacalne i dostępne do natychmiastowego wdrożenia. Dostępne technologie, europejskie trendy, innowacyjne rozwiązania.

11:30-12:00 Przerwa kawowa

12:00-13:30 VI sesja tematyczna

 Biogaz i biometan a rewolucja cyfrowa

Wirtualne elektrownie, sterowanie procesem produkcji za pomocą monitoringu cyfrowego odgrywają coraz ważniejszą rolę w operacjach związanych z biogazem. Ta sesja przygląda się najnowszym rozwiązaniom cyfrowym zwiększającym strumienie przychodów.

 13:30-13:45 Podsumowanie Kongresu Biometanu, zakończenie konferencji.

*Program wydarzenia może ulec zmianie.

Więcej informacji o Kongresie i rejestracja tutaj