Kongres Zdrowe Miasta – patronat Lewiatana

Kongres Zdrowe Miasta: Ludzie–Biznes–Środowisko

odbędzie się w dniach 23-24 września 2024 w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Organizatorami są Grupa LUXMED, Open Eyes Economy Summit, SGH i Indeks Zdrowych Miast.

Konfederacja Lewiatan została patronem instytucjonalnym wydarzenia, a Maciej Witucki, prezydent Lewiatana, został członkiem Rady Programowej Kongresu Zdrowe Miasta.

Kongres skierowany jest nie tylko do samorządów i organizacji miejskich, ale także do biznesu.

Cele Kongresu Zdrowe Miasta

Tworzenie przestrzeni miejskich, które są zarówno zdrowe, jak i wygodne do życia, to zadanie, które wymaga zrozumienia potrzeb współczesnych miast oraz ich mieszkańców. Już teraz ponad 60% populacji Polski mieszka w miastach. Przestrzenie te stają się miejscem koncentracji ludności i aktywności ekonomicznej, ale jednocześnie wymagają odpowiednich działań adaptacyjnych, aby zapewnić zrównoważony rozwój i wysoką jakość życia swoich mieszkańców. Zależy nam na tym, aby Zdrowe Miasta były nie tylko hasłem, ale rzeczywistymi, działającymi mechanizmami wpływającymi na codzienne życie obywateli dlatego celem Kongresu jest wypracowanie rozwiązań i rekomendacji, które przyczynią się do polepszenia jakości życia w naszych miastach oraz zainspirują do działania na szeroką skalę.

Kongres Zdrowe Miasta wyrasta z projektu Indeks Zdrowych Miast — inicjatywy zainaugurowanej w 2022 roku przez Grupę LUX MED i realizowanej wspólnie z naukowcami Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej.

Więcej na temat kongresu na stronie internetowej 

Rejestracja tutaj

Konferencja „Put AI to Work” – patronat Lewiatana

Konferencja „Put AI to Work”
13 czerwca, Tor Służewiec

Konferencja „Put AI to Work” to wydarzenie, na którym będziemy rozmawiać o sztucznej inteligencji i pokazywać, jak może ona zrewolucjonizować biznes. Organizatorem spotkania jest IBM Polska Sp. z o.o. Konfederacja Lewiatan jest patronem wydarzenia.

Wydarzenie „Put AI to Work” gromadzi myślących przyszłościowo liderów, innowatorów technologicznych i decydentów, aby zwiększyć produktywność i wprowadzać innowacje dzięki generatywnej sztucznej inteligencji. Działaj szybko, ale z zaufaniem. Skonstruowany program uwzględniający strategię i technologię powstał, by zainspirować gości do wydajnego i odpowiedniego wykorzystania sztucznej inteligencji.

Wydarzenie kierowane jest do do wszystkich, dla których sztuczna inteligencja stanowi część biznesu, zarówno decydentów IT, ludzi pracujących z automatyzacją i danymi AI, zarządzaniem danymi, CRM, łańcuchem dostaw i całej linii biznesowej zainteresowanej tym obszarem.

Więcej informacji

Rejestracja tutaj

13 czerwca
09:30 – 17:00
Tor Służewiec – Trybuna Honorowa
ul. Puławska 266, Warszawa

Konferencja „Własność intelektualna w działalności innowacyjnego przedsiębiorcy” – patronat Lewiatana

Konferencja „Własność intelektualna w działalności innowacyjnego przedsiębiorcy”

organizowana przez Polską Izbę Rzeczników Patentowych
oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii

odbędzie się 28 maja w Warszawie. Udział jest bezpłatny.

Temat przewodni to “Własność intelektualna w działalności innowacyjnego przedsiębiorcy”. Patronami wydarzenia zostali Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej oraz Konfederacja Lewiatan.

– Do udziału zapraszamy w pierwszej kolejności przedsiębiorców, w tym założycieli start-upów, właścicieli spółek z sektora MŚP, a także przedstawicieli większych organizacji. To konferencja dla twórców innowacji, którzy szukają informacji na aktualnie szeroko dyskutowane w biznesie tematy – mówi Dorota Rzążewska, Prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

Panele dyskusyjne będą dotyczyć między innymi:

 • Zmian w prawie własności przemysłowej na poziomie krajowym i europejskim.
 • Finansowania zewnętrznego i wyceny dóbr niematerialnych.
 • Sztucznej inteligencji i technologii kwantowej.
 • E-commerce i obowiązków prawnych właścicieli platform internetowych.
 • Mediacji jako alternatywnego sposobu na rozwiązywanie sporów.

– Mocna strona konferencji to nie tylko topowa tematyka, ale także praktyczne podejście prelegentów związanych z własnością intelektualną. Elementem wydarzenia będzie również część networkingowa, podczas której można porozmawiać z innymi przedsiębiorcami oraz ekspertami zajmującymi się nowoczesnymi rozwiązaniami biznesowymi – poleca prezeska Dorota Rzążewska.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Pełna agenda oraz formularz rejestracyjny znajdują się tutaj.

Konferencja będzie transmitowana na Facebooku.

 ***

Konferencja dla przedsiębiorców

“Własność intelektualna w działalności innowacyjnego przedsiębiorcy”

28 maja, 9.00-17.15

Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Plac Trzech Krzyży 3/5, Warszawa

Bezpłatne zapisy.

Forum AI. Kultura. Przemysł. Edukacja – patronat Lewiatana

 

 

Forum AI. Kultura. Przemysł. Edukacja

odbędzie się 17 maja

Organizatorzy: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Instytut Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie, Instytut Kulturoznawstwa UAM, Wielkopolska Izba Gospodarcza w Gnieźnie, Politechnika Poznańska.

Tematy Forum AI. Kultura. Przemysł. Edukacja:

 • Jakie idee, postawy, przypuszczenia wiążą się z AI, jej zastosowaniami i ich konsekwencjami?
 • W jaki sposób rozumienie i korzystanie z niej zmienia nasze pojmowanie rzeczywistości i odnoszących się do niej kategorii: człowieka, maszyny, technologii, inteligencji, kultury, pracy?
 • Jakie są szanse i zagrożenia związane z rozwojem sztucznej inteligencji?
 • Jakie etyczne wyzwania stanowi wykorzystanie sztucznej inteligencji w praktykach życia codziennego?

Forum AI. Kultura. Przemysł. Edukacja będzie miejscem interdyscyplinarnego spotkania humanistyki, technologii i przemysłu.

Wstępny program wydarzenia obejmuje organizację trzech paneli dyskusyjnych:

● panel wprowadzający zagadnienia sztucznej inteligencji,
● panel dotykający kwestii zastosowania sztucznej inteligencji w kulturze i edukacji,
● panel dotyczący zastosowań sztucznej inteligencji w przemyśle.

Spotkaniu będą towarzyszyć targi sztucznej inteligencji, w ramach których w holu budynku Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie będzie można zaprezentować ofertę podmiotów wykorzystujących sztuczną inteligencję w swojej działalności.

Spotkanie będzie szansą prezentacji swojej aktywności oraz okazją do nawiązania nowych relacji i współpracy. Do udziału w Forum zapraszamy przedstawicieli władz centralnych, regionalnych, lokalnych, edukacyjnych, rynku pracy, podmiotów analizujących zjawiska społeczno-gospodarcze, przedstawicieli przedsiębiorstw, instytucji kultury i otoczenia biznesu.

 

Spotkanie „Rok z Cyfrową Wyprawką dla Firm” – patronat Lewiatana

Polski Funduszu Rozwoju organizuje spotkanie, które podsumuje rok funkcjonowania programu Cyfrowej Wyprawki dla Firm, kompendium wiedzy i doradztwa dla polskich przedsiębiorców z obszaru digitalizacji:

„Rok z Cyfrową Wyprawką dla Firm. Digitalizacja polskich firm w dobie AI”

Spotkanie odbędzie się online 4 czerwca 2024 r. w godz. 10.00-12.00, organizatorzy zapraszają m.in. instytucje działające w cyfryzacji oraz oferujące wsparcie i rozwiązania dla przedsiębiorstw oraz przedsiębiorców, którzy będą korzystać z rozwiązania. Wśród tematów wystąpień między innymi:

 • Stan cyfryzacji polskich firm – perspektywa makroekonomiczna. Raport PFR,
 • Test Dojrzałości Cyfrowej. Wnioski i rekomendacje dla firm,
 • Cyfrowa Dekada 2030 – ocena i dalsze perspektywy cyfrowego rozwoju polskich firm,
 • Partnerstwo Technologiczne PFR. Jak polskie firmy wdrażają AI?

Rejestracja tutaj

Czas: 4 czerwca 2024 r. w godz. 10.00-12.00
Formuła online

Energy Week 2024 – patronat Lewiatana

Studenckie Koło Naukowe Energetyki przy Szkole Głównej Handlowej organizuje 

Energy Week 2024

w dniach 13 – 17 maja 2024 w Szkole Głównej Handlowej.

Wydarzenie jest przede wszystkim kierowane do studentów oraz osób związanych z branżą energetyczną, jednakże dostęp do eventu mają wszystkie zainteresowane osoby. Udział w konferencji jest bezpłatny.

ENERGY WEEK organizowany przez Studenckie Koło Naukowe Energetyki to jeden z największych cyklicznych projektów w Polsce o charakterze konferencji naukowej z dziedziny szeroko rozumianej energetyki.

Składa się z cyklu prelekcji, warsztatów, debat, paneli eksperckich oraz konkursów prowadzonych przez członków Koła, partnerów wydarzenia oraz ekspertów z sektora energetycznego dla zainteresowanych branżą.

Tegoroczna – jubileuszowa – 10. edycja jest poświęcona zagadnieniom transformacji energetycznej. Paneliści i prelegenci omówią m. in.:

 • kwestie rozwoju odnawialnych i bezemisyjnych źródeł energii,
 • temat polityki, gospodarki i bezpieczeństwa energetycznego Polski,
 • finansowania zielonej transformacji,
 • roli młodego pokolenia w kształtowaniu przyszłości energetyki.

Konferencja 13 – 17 maja 2024 odbędzie się w gmachach Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Wydarzenia wchodzące w ramy projektu będą prowadzone w trybie hybrydowym – poprzez udział stacjonarny (po wypełnieniu formularza rejestracyjnego) oraz poprzez transmisję na żywo na stronie wydarzenia.

Konfederacja Lewiatan jest patronem wydarzenia.

Konferencja będzie składała się z:
• Dnia promocyjnego na Auli Spadochronowej – 13 maja (poniedziałek);
• 4 dni merytorycznych zatytułowanych:
1. „Ostatnie lata w energetyce – rozwój bezemisyjności” – 14 maja (wtorek);
2. „Polityka, gospodarka i bezpieczeństwo energetyczne Polski” – 15 maja (środa);
3. „Finanse w zielonej transformacji” – 16 maja (czwartek);
4. „Znaczenie młodego pokolenia w kształtowaniu przyszłości energetyki” – 17 maja (piątek).

Organizatorzy planują również wydanie pokonferencyjnej publikacji, analizującej tezy omawiane podczas wydarzenia. Zeszłoroczna publikacja pt. „Wyzwania kształtujące przyszłość zrównoważonej energetyki w Polsce” została zaprezentowana na XXXII Forum Ekonomicznym w Karpaczu, a wersja zrecenzowana została oddana do druku w formie publikacji naukowej przez Oficynę Wydawniczą SGH.

Studenckie Koło Naukowe Energetyki SGH jest organizacją zrzeszającą osoby, których zainteresowania związane są z szeroko pojętym sektorem energetycznym. Koło skupia wokół siebie studentów zarówno Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, jak i innych uczelni z całej Polski. SKN Energetyki powstało w 2011 roku w Warszawie i działa przy Instytucie Międzynarodowej Polityki Gospodarczej Kolegium Gospodarki Światowej SGH. Opiekunem naukowym organizacji jest dr hab. Grażyna Wojtkowska–Łodej, profesor SGH.

Strona projektu

Więcej infromacji o konferencji i agenda na stronie internetowej wydarzenia

Wydarzenie na Facebooku

W poprzednich edycjach organizatorzy skupili uwagę na poszerzaniu wiedzy w zakresie energetyki konwencjonalnej, gospodarki energetycznej i ostatnio na polskiej transformacji energetycznej. Projekt składał się z prelekcji i był wzbogacany o debaty eksperckie i studenckie. Mieliśmy przyjemność gościć prelegentów i panelistów z takich firm i instytucji jak m.in. URE, NFOŚiGW, PSE, Veolia, PIGEOR, Axpo, Lexus, PESA, PTPiREE, Stoen, PwC, EY, PGNiG, PGE Energia Odnawialna, Gaz-System, KGHM, Siemens, KAPE, Forum Energii, Narodowe Centrum Badań Jądrowych, Instytut Reform oraz Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Forum Bezpieczeństwa – patronat Lewiatana

Forum Bezpieczeństwa

odbędzie się 14-15 maja 2024, Łódź, Hotel Double Tree by Hilton.

Tematem rozmów III edycji Forum Bezpieczeństwa będą WSZYSTKIE LINIE FRONTU – od konieczności zwiększania obrony powszechnej, zapewnienia odpornej infrastruktury cyfrowej i bezpieczeństwa energetycznego, aż po ochronę sygnalistów, fałszerstwa i cyberbezpieczeństwo. Niepowtarzalna okazja do wymiany doświadczeń i rozmów z ekspertami o wyzwaniach dla bezpieczeństwa Polski.

Konfederacja Lewiatan jest patronem wydarzenia.

Pierwszy dzień obrad otworzą Hanna Zdanowska, prezydent Miasta Łodzi oraz Cezary Tomczyk, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Wśród panelistów będzie Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan.

Więcej informacji, agenda i rejestracja tutaj

 

Ogólnopolska kampania informacyjna „Legalna praca w Polsce” – patronat Lewiatana

Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji jest organizatorem

kampanii „Legalna praca w Polsce”

Podstawą ogólnopolskiej kampanii jest:

 • pomoc Ukraińcom w odnalezieniu się na polskim rynku pracy,
 • pomoc w zdobyciu wiedzy na temat praw pracowniczych oraz sposobów zdobywania legalnej pracy.

Wśród odbiorców kampanii znaleźli się również polscy pracodawcy, których obowiązkiem jest respektowanie prawa względem kandydatów oraz zatrudnionych osób.

Konfederacja Lewiatan jest patronem kampanii.

W ramach kampanii promowany jest dwujęzyczny portal internetowy https://www.legalnapracawpolsce.pl.

Pierwsza edycja kampanii dotarła do ponad 4 mln odbiorców. Obecnie – do końca maja – trwa realizacja drugiej edycji kampanii.

W Polsce przebywa aktualnie kilka milionów obywateli Ukrainy, a wśród nich wiele osób, które już są aktywne na rynku pracy lub chciałyby podjąć zatrudnienie.

Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) jest częścią Systemu ONZ i wiodącą międzyrządową organizacją promującą uporządkowane migracje, odbywające się z poszanowaniem praw człowieka i przynoszące korzyści wszystkim stronom. IOM prowadzi działalność w Polsce od 1992 roku.

 

Konferencja „Równi w domu – równi w pracy” – patronat Lewiatana

Zapraszamy na konferencję

„Równi w domu – równi w pracy. Równość rodzicielska w Polsce rok po wdrożeniu dyrektywy work-life balance”

25 kwietnia, godz. 9.00 – 16.00, siedziba główna ZUS.

26 kwietnia 2024 mija rok od wdrożenia dyrektywy work-life balance w Polsce. Z tej okazji fundacja Share the Care inauguruje kampanię „Równi w domu – równi w pracy. To się wszystkim opłaca”, która ma na celu budowę świadomości społecznej na temat celu nowych regulacji oraz płynących z nich korzyści dla wszystkich.

Organizatorzy, partnerzy kampanii, pracodawcy i eksperci przekonują, że bez równości rodzicielskiej trudno będzie osiągnąć równość płci na rynku pracy. Dlaczego? Bo opieka rodzicielska jest jednym z głównych czynników nierówności między płciami.

Organizatorzy i partnerzy stawiają pytania:

Czy po roku od wdrożenia w życie dyrektywy work-life balace w Polsce kobiety i mężczyźni czują się bardziej równi w życiu zawodowym i rodzinnym?

Czy nowe prawo rzeczywiście wspiera obojga rodziców w zachowaniu równowagi między życiem zawodowym a rodzinnym?

Kim są ojcowie, którzy skorzystali z urlopu rodzicielskiego?  Czy nie żałują swojej decyzji? Czy coś zyskali? Czy coś stracili?

Co myślą o tym ich partnerki? Jak wykorzystały czas, kiedy tata opiekował się dzieckiem na pełen etat?

Czy pracodawcy postrzegają tę zmianę w prawie jako narzędzie do budowania równości płci na rynku pracy?

Rejestracja na konferencję tutaj.

Konferencja PIME Battery Summit Poland – patronat Lewiatana

Konferencja PIME Battery Summit Poland

odbędzie się w dniach 23-24 maja podczas targów Battery Forum Poland w Nadarzynie

Konferencja PIME Battery Summit Poland jest organizowana przez Stowarzyszenie Polska Izba Magazynowania Energii i Elektromobilności. To dwudniowe wydarzenie będzie niezwykłą okazją, aby zgłębić tajniki branży bateryjnej i poznać najnowsze osiągnięcia w dziedzinie magazynowania energii. Podczas konferencji eksperci przyjrzą się różnym aspektom baterii – od procesów ich produkcji, przez skalowanie, po technologie akumulatorów, w tym również alternatywne rozwiązania.

Konfederacja Lewiatan jest patronem konferencji.

Dlaczego warto wziąć udział?

Najnowsze trendy i innowacje: Poznacie najnowsze osiągnięcia w dziedzinie baterii i magazynowania energii oraz dowiecie się, jakie nowości czekają na branżę.
Cenne kontakty biznesowe: Weźmiecie udział w panelach dyskusyjnych z udziałem ekspertów oraz możecie skorzystać z okazji do nawiązania relacji biznesowych z liderami branży.
Praktyczna wiedza: Eksperci przyjrzą się różnym aspektom baterii – od produkcji, przez skalowanie, po technologie akumulatorów, w tym również alternatywne rozwiązania.

Więcej informacji oraz rejestracja tutaj.