Zgłaszanie propozycji słów w Plebiscycie HRowe Słowo Roku 2024 – patronat Lewiatana

Gi Group Holding zaprasza na

Plebiscyt HRowe Słowo Roku 2024

Organizator już drugi raz zaprasza do udziału w plebiscycie, którego celem jest wybranie słowa lub wyrażenia, jakimi żył rynek pracy i branża HR w mijającym roku. Plebiscyt ma charakter ogólnopolski i jest realizowany poprzez głosowanie internautów.

Terminy związane z plebiscytem HRowe Słowo Roku 2024

  • Ogłoszenie plebiscytu – 2 grudnia 2024
  • Zgłaszanie propozycji słów / wyrażeń – do 10 grudnia
  • Wybór 10 słów – lista TOP – przez Kapitułę – 11 grudnia
  • Rozpoczęcie głosowania – 12 grudnia
  • Zamknięcie głosowania – 31 grudnia
  • Ogłoszenie HR-owego Słowa Roku 2024 – 7 stycznia 2025

Przedsięwzięcie jest skierowane do firm, pracowników, mediów oraz uczestników szeroko pojętego rynku pracy.

Patroni: Polskie Forum HR, Konfederacja Lewiatan

Więcej informacji tutaj

 

 

 

 

9. Kongres Biogazu – patronat Lewiatana

Redakcja Magazynu Biomasa zaprasza na

9. Kongres Biogazu
12-13 grudnia 2024 r.

W rejestrze wytwórców biogazu rolniczego widnieje obecnie 176 instalacji, jednak jak przewiduje Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Henryk Smolarz w najbliższych latach liczba biogazowni i mikrobiogazowni rolniczych będzie systematycznie rosnąć. Argumentem na poparcie takiej prognozy jest wprowadzenie tzw. specustawy biogazowej, z której wynika szereg ułatwień dla inwestorów.

Wg danych KOWR w 2023 r. z biogazu rolniczego wytworzono ponad 920 GWhe energii elektrycznej, co oznacza zwiększenie produkcji o 15% w stosunku do 2022 r.

  • Czy ta tendencja się utrzyma?
  • Jaki poziom osiągnie prognozowany przez KOWR wzrost produkcji biogazu?
  • Czy jest szansa na to, by Polska wyraźniej zaznaczyła swoją obecność na biogazowej mapie Europy?

Na te i inne pytania będziemy odpowiadać podczas dziewiątej edycji Kongresu Biogazu.

Miejsce: hotel DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre w Warszawie

Termin: 12-13 grudnia 2024 r.

Więcej informacji i rejestracja tutaj

Kongres Biogazu na stałe zapisał się już w kalendarzu branżowych wydarzeń. 9. edycja spotkania branży biogazowej organizowana przez Magazyn Biomasa, po raz kolejny zgromadzi przedstawicieli krajowego i europejskiego sektora biogazowego. Wydarzenie łączy w sobie formułę Conference&Expo, dzięki czemu w rozbudowanej Strefie Expo – wydzielonej przestrzeni przeznaczonej na stoiska wystawców – przedstawiciele wiodących firm sektora biogazu zaprezentują swoją ofertę.

Spotkanie tematyczne „AI w wyrobach medycznych” – patronat Lewiatana

\

Kancelaria Wardyński i Wspólnicy oraz Związek Firm Technologicznych BioForum

zapraszają na spotkanie tematyczne „AI w wyrobach medycznych”

Spotkanie odbędzie się 3 grudnia 2024 r., w warszawskiej siedzibie kancelarii (Al. Ujazdowskie 10).

W trakcie spotkania organizatorzy nawiążą do właśnie opublikowanego opracowania „AI w wyrobach medycznych w pytaniach i odpowiedziach” i omówią case study, pokazujące jak w praktyce można podejść do kluczowych zagadnień prawnych. Porozmawiają m.in. o:

  • zgodności regulacyjnej wyrobów medycznych z Medical Device Regulation,
  • wpływie AI Act na sektor medtech,
  • ochronie danych osobowych i własności intelektualnej.

Spotkanie będzie miało formę warsztatową, w związku z czym organizatorzy liczą na aktywny udział uczestników. Na autora najciekawszego pytania będzie czekać nagroda w postaci indywidualnej sesji konsultacyjnej.

Spotkanie poprowadzą Joanna Krakowiak i Krzysztof Wojdyło z kancelarii Wardyński i Wspólnicy.

Wśród panelistów: Marcin Rytel (Wardyński i Wspólnicy), dr Monika A. Górska (Wardyński i Wspólnicy), Łukasz Rutkowski (Wardyński i Wspólnicy) oraz zaproszeni goście: Klaudia Kożusznik (A4Bee), dr Wojciech Rożdżeński (Polskie Towarzystwo Lekarzy Menedżerów) i Kacper Olejniczak (Konfederacja Lewiatan).

Do udziału zaproszeni są w szczególności przedstawicieli firm z sektora medtech oraz biotech i firm technologicznych planujących współpracę z sektorem medycznym, a także podmiotów leczniczych i lekarzy planujących wdrażanie w swojej praktyce narzędzi wykorzystujących technologię AI.

Patronat: Polskie Towarzystwo Lekarzy Menedżerów, Konfederacja Lewiatan, Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

WARUNKI UCZESTNICTWA

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Na zgłoszenia czekamy do 29 listopada 2024 r.

Formularz rejestracji tutaj

III Kongres z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością – patronat Lewiatana

Fundacja OPTEA i Miasto Stołeczne Warszawa zapraszają na

 III Kongres z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością oraz Mikołajkowy Jarmark Pracy i Rękodzieła 

5 grudnia 2024 w Pałacu Kultury i Nauki.

To wyjątkowe wydarzenie, które już po raz trzeci zgromadzi osoby i organizacje zaangażowane w kwestie wsparcia społecznego oraz zawodowego osób z niepełnosprawnościami. III Kongres z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością to nie tylko okazja do spotkania z wybitnymi prelegentami, ale przede wszystkim do wspólnego świętowania postępów i innowacji, które zmieniają życie osób z niepełnosprawnościami.

Konfederacja Lewiatan jest patronem wydarzenia.

Wśród uczestników pojawią się fundacje i stowarzyszenia zajmujące się pomocą i aktywizacją osób z niepełnosprawnościami, przedstawiciele instytucji publicznych i samorządowych, liderzy społeczni  i aktywiści, osoby z niepełnosprawnościami – zarówno te działające aktywnie zawodowo i społecznie, jak i te, które chcą nawiązać nowe kontakty czy zdobyć wiedzę na temat możliwości wsparcia; przedstawiciele biznesu i HR, eksperci tj. osoby z doświadczeniem w dziedzinach związanych z aktywizacją społeczną i zawodową, np. edukatorzy, doradcy zawodowi i psycholodzy.

Kongres jest przestrzenią do wymiany doświadczeń, dyskusji nad wyzwaniami i dobrymi praktykami oraz okazją do nawiązywania kontaktów, które mogą wesprzeć działania na rzecz lepszej integracji i aktywizacji osób z niepełnosprawnościami.

Wydarzenie odbędzie się 5 grudnia w Sali Marmurowej Pałacu Kultury i Nauki.

Dlaczego warto wziąć udział?

  • Opiekunowie osób z niepełnosprawnością zyskają dostęp do szerokiego wachlarza informacji na temat nowoczesnych metod wsparcia.
  • Dla organizacji pozarządowych Kongres jest doskonałą platformą do promowania własnych inicjatyw i nawiązywania współpracy z innymi podmiotami.
  • Pracodawcy poznają najlepsze praktyki w tworzeniu inkluzywnych miejsc pracy i zyskają dostęp do kandydatów, którzy wniosą wartość do ich firm.

Dodatkową atrakcją Kongresu będzie Mikołajkowy Jarmark Pracy i Rękodzieła, podczas którego uczestnicy będą mogli nabyć unikalne wyroby rękodzielnicze wykonane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej – to wyjątkowa okazja, by wesprzeć twórczość osób z niepełnosprawnościami i zakupić niepowtarzalne przedmioty, które mogą stać się symbolicznym prezentem na święta, wspierając przy tym osoby zaangażowane w ich powstanie.

Ponadto osoby z niepełnosprawnościami poszukujące zatrudnienia będą miały wyjątkową okazję do aplikowania na oferty pracy! Na miejscu obecna będzie m.in. agencja pracy ipracujzdalnie.pl, która przedstawi swoje aktualne oferty i pomoże w procesie rekrutacji.

Dołącz do nas 5 grudnia!

Więcej informacji na temat wydarzenia oraz pełny program znajdziesz na naszej stronie internetowej www.mdon.pl . Nie przegap tej wyjątkowej okazji – rejestracja tutaj. Wstęp jest bezpłatny!

Organizator: Fundacja OPTEA

Partner: Miasto Stołeczne Warszawa

Miejsce: Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, SALA MARMUROWA, kondygnacja 2

Data i godzina: 5.12.2024 r., godz. 9:30 – 14:00

XVI edycja Polish National Sales Awards – patronat Lewiatana

 

Polish National Sales Awards zaprasza

na XVI edycję Polish National Sales Awards

27 stycznia 2025 roku

Polish National Sales Awards jest pierwszym i jedynym przedsięwzięciem w kraju, którego zadaniem jest integracja środowiska handlowców i menedżerów sprzedaży w Polsce oraz promowanie i wdrażanie nowoczesnych standardów profesjonalnej sprzedaży i obsługi klienta opartych na zasadach dobrych praktyk. Wyróżniamy za wybitne kompetencje, ponadprzeciętne osiągnięcia oraz wysokie standardy etyczne. Dysponujemy unikatową metodologią oceny kandydatów, zapewniając bezstronną i merytoryczną ocenę w dwóch etapach konkursu.

Regulamin XVI edycji Polish National Sales Awards tutaj

 

I Wirtualne Targi Pracy dla osób z niepełnosprawnościami i biznesu – patronat Lewiatana

I Wirtualne Targi Pracy dla osób z niepełnosprawnościami i biznesu

odbędą się 3 grudnia 2024 r.

Partnerstwo INCLU(VI)SION organizuje pierwsze wirtualne targi pracy dla osób z niepełnosprawnościami i firm pod hasłem „Połączmy się!”. Targi odbędą się w Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami i będą obfitować w wartościowe aktywności, takie jak prelekcje, warsztaty, panele dyskusyjne oraz strefy konsultacji.

 I Wirtualne Targi Pracy dla osób z niepełnosprawnościami i biznesu to wyjątkowe wydarzenie. Ich celem jest tworzenie inkluzywnego rynku pracy, gdzie każdy ma równe szanse.

Targi łączą osoby z niepełnosprawnościami z pracodawcami w trzech obszarach: zawodowym, inspiracyjnym oraz edukacyjnym.

  • Targi to miejsce łączenia ludzi. Spotkasz na nich: osoby z niepełnosprawnościami, które szukają pracy i pracodawców, którzy cenią różnorodność i szukają talentów do współpracy.
  • To miejsce, gdzie będzie bezpieczna przestrzeń na rozmowy o pracy i możliwościach rozwoju. Organizujemy HR-owe speed datingi, czyli spotkania rekrutacyjne w sprawie konkretnych ofert pracy.
  • Targi to miejsce do inspiracji i wymiany doświadczeń. Prelekcje, panele dyskusyjne i spotkania z liderami branży pokażą siłę różnorodności w biznesie. Przekonasz się, że każda osoba wnosi wartość, a inkluzja tworzy lepsze jutro dla wszystkich.

Dla osób zainteresowanych podjęciem zatrudnienia oraz dla pracodawców dostępne będą warsztaty, konsultacje eksperckie i inne formy edukacyjne.

Jeśli szukasz pracy, to z naszą pomocą: stworzysz swoje profesjonalne CV, przygotujesz się do rozmów rekrutacyjnych, zaplanujesz rozwój zawodowy w oparciu o swoje mocne strony i talenty.

Wszystkich zainteresowanych wystawieniem swojego stoiska rekrutacyjnego zapraszamy do kontaktu z Anitą Półtorak (Anita.Poltorak@aktywizacja.org.pl) lub Krzysztofem Nyckiem (krzysztof.nycek@aktywizacja.org.pl).

Liczymy na zaangażowanie naszych firm członkowskich i mamy nadzieję, że wspólnie stworzymy przestrzeń, która umożliwi efektywną wymianę wiedzy i doświadczeń, wspierając jednocześnie inkluzywność i otwartość w biznesie.

Więcej informacji i rejestracja tutaj

 

VII edycja Testu Wiedzy Ekonomicznej – patronat Lewiatana

Test Wiedzy Ekonomicznej to prestiżowy konkurs organizowany przez Samorząd Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie we współpracy z Forum Uczelni Ekonomicznych oraz Samorządami Studentów czołowych uczelni ekonomicznych w Polsce.

Jego celem jest nie tylko promocja edukacji ekonomicznej wśród studentów, ale także integracja młodych ekonomistów z całego kraju oraz inspirowanie ich do wymiany wiedzy i doświadczeń. W poprzednich edycjach wydarzenie przyciągnęło ponad 150 uczestników, a tegoroczna edycja zapowiada się równie obiecująco.

Konkurs obejmuje pięć największych ośrodków akademickich w Polsce: Warszawę, Kraków, Wrocław, Katowice oraz Poznań. Uczestnicy wyłonieni w eliminacjach regionalnych będą rywalizować w finale, który w tym roku odbędzie się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Wydarzenie stanowi doskonałą okazję do pogłębienia wiedzy z zakresu ekonomii i rozwinięcia umiejętności istotnych dla przyszłej kariery zawodowej.

6 listopada 2024 r. – etap regionalny, 16 listopada 2024 r. – etap finałowy

X Konferencja LUMEN 2024 – patronat Lewiatana

X konferencja LUMEN

odbędzie się 19-20 listopada

Podczas 10., jubileuszowej edycji, podsumujemy wpływ projektu LUMEN na rozwój sektora szkolnictwa wyższego w Polsce, w szczególności w zakresie cyfrowej transformacji uczelni oraz zmian w zakresie kultury zarządzania uczelniami. Podczas uroczystej ceremonii, Osoby najbardziej zasłużone dla realizacji projektu LUMEN zostaną nagrodzone okolicznościowymi Statuetkami 10-lecia.

Głównym obszarem zainteresowania organizatorów będzie jednak spojrzenie w przyszłość sektora uczelnianego. Nowo powołani Rektorzy porozmawiają na temat wyzwań, jakie stoją przed władzami polskich szkół wyższych w kadencji 2024-2028. Przeanalizujemy też osiągnięcia polskich szkół wyższych w publikowanym jesienią THE World University Rankings 2025, a podczas wieczornej Gali połączonej z uroczystą kolacją nagrodzimy przybyłych Rektorów i Rektorki.

Organizatorzy: PCG Academia, Fundacja Rektorów Polskich i Times Higher Education  zapraszają do rejestracji. Spotkajmy się na LUMEN i wspólnie celebrujmy nasz Jubileusz!
Rejestracja tutaj

Więcej informacji i program konferencji tutaj

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Distributed Profit Taxation – Polish and worldwide perspective” – patronat Lewiatana

Instytut Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zaprasza na międzynarodową konferencję

„Distributed Profit Taxation – Polish and worldwide perspective”
(Opodatkowanie zysków dystrybuowanych – perspektywa krajowa i światowa)

9 grudnia 2024 r. w auli I bud. C Szkoły Głównej Handlowej przy al. Niepodległości 128 w Warszawie.

Podatek od zysków dystrybuowanych (potocznie: „Estoński CIT”) to nowoczesny sposób rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych. Zamiast pobierać podatek co miesiąc, co kwartał lub co rok, opodatkowuje się firmy dopiero w momencie wypłaty zysku udziałowcom.

Jak dowodzi przykład Estonii i Łotwy, które zastąpiły tradycyjny CIT podatkiem opartym o tą zasadę, bazująca na niej reforma niesie ze sobą znaczny wzrost stopy inwestycji w sektorze MŚP oraz zmniejszenie o 90% czasu poświęcanego przez firmy na rozliczenie podatku. Od 2021 r. część polskich spółek ma możliwość rozliczenia się na zasadach Estońskich. Obecnie korzysta z nich ok. 20.000 polskich firm. W 2023 r. nowoczesnymi zasadami rozliczenia CIT objęte zostały również polskie fundacje rodzinne, których zarejestrowało się już niemal 2.000.

Przedmiotem Konferencji jest:

  • podsumowanie czterech lat funkcjonowania w Polsce „Estońskiego CIT-u” oraz
  • dyskusja o tym, czy uczynić to rozwiązanie dostępnym dla wszystkich przedsiębiorców.

Podczas Konferencji zaprezentowane zostaną wnioski płynące z badań przeprowadzonych wspólnie przez SGH i prestiżowe amerykańskie think tanki: American Enterprise Institute oraz Tax Foundation. Dotyczą one korzyści, jakie przyniosłoby polskiej gospodarce wdrożenie pełnej reformy podatkowej na wzór Estonii.

W tematykę Konferencji wprowadzi uczestników Wydarzenia Daniel Bunn, prezes Tax Foundation. Łącząc się z uczestnikami Konferencji z Waszyngtonu przedstawi przyczyny, dla których Tax Foundation rekomendowała wdrożenie reformy na wzór Estonii w Stanach Zjednoczonych oraz w Wielkiej Brytanii.

W ramach Konferencji przedstawiona zostanie także perspektywa krajów, w  których w pełni funkcjonuje podatek od zysków dystrybuowanych. SGH odwiedzą m. in Helen Pahapill, w latach 2020-2021 wiceminister finansów Estonii oraz dr Karlis Ketners, dyrektor Departamentu Polityki Budżetowej w łotewskim Ministerstwie Finansów.

W ramach kolejnych paneli na temat doświadczeń płynących z czterech lat pilotażu „Estońskiego CIT” w Polsce debatować będą naukowcy, przedstawiciele zrzeszeń biznesu oraz branży doradczej: Konfederacji Lewiatan, Business Center Club, Polskiego Towarzystwa Gospodarczego, Federacji Przedsiębiorcy.PL oraz Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

KONTAKT:
Instytut Finansów email: if@sgh.waw.pl

Rejestracja tutaj

Więcej informacji tutaj

 

IV Ogólnopolska Konferencja „Uczelnia przyszłości” – patronat Lewiatana

Konferencja Uczelnia Przyszłości – Uczelnia oczami różnych środowisk

odbędzie się 28-29 listopada w Świeradowie Zdroju

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w konferencji:

  • Władze uczelni
  • Kierowników działów IT
  • Osoby odpowiedzialne za projekty uczelniane
  • Osoby odpowiedzialne za wdrażanie mikropoświadczeń na uczelniach

TEMATYKA KONFERENCJI

  1. Mikropoświadczenia
    • Omówiony zostanie ich wpływ na jakość kształcenia w szkolnictwie wyższym oraz technologie wspierające dostępne na rynku.
    • Odbędzie się panel z udziałem ekspertów, w którym swoje doświadczenia i opinie przedstawią m.in. dyrektor COI Radosław Maćkiewicz oraz dr Robert Musiałkiewicz, przewodniczący Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych.
    • Odbędą się warsztaty praktyczne z przygotowania mikropoświadczeń dla uczelni.
  2. Sztuczna inteligencja i cyberbezpieczeństwo
    • Przedstawione zostaną najnowsze regulacje w zakresie NIS2 i ISO 27001 dotyczące bezpieczeństwa na uczelniach.
    • Mowa będzie też o zastosowaniu AI w systemach ERP oraz przyszłości nowoczesnej uczelni w dobie sztucznej inteligencji.
  3. Nowe technologie
    • Zaprezentowane zostaną innowacyjne rozwiązania Google dla edukacji oraz sposoby zarządzania infrastrukturą audiowizualną, które pozwalają na obniżenie kosztów eksploatacji.
    • Przedstawiony będzie też przegląd systemów wspierających realizację projektów finansowanych z Funduszy Unijnych, związanych m.in. z dostępnością i przeciwdziałaniem zjawisku drop-out’u na uczelniach.
Organizatorem spotkania jest firma CloudTeam Sp. z o.o. współpracująca i oferująca rozwiązania dla szkolnictwa wyższego. Do współpracy przy tym wydarzeniu zaproszeni zostali akademiccy eksperci z uczelni z całej Polski. Konfederacja Lewiatan jest patronem wydarzenia.