Fundacja Przedsiębiorczości Revas we współpracy z Revas oraz Partnerami organizują
Mistrzostwa Biznes i Zarządzanie – praktyczny konkurs biznesowy oparty o grywalizację.
Trzyosobowe zespoły uczniowskie będą miały okazję zarządzać wirtualnymi firmami, wykorzystując Branżowe Symulacje Biznesowe. Udział w konkursie jest bezpłatny, a dla najlepszych Zespołów oraz ich Opiekunów przewidziane są atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu elektronicznego.
Konkurs rozpoczyna się sześciotygodniową rozgrywką eliminacyjną online. Uczestnicy wcielają się w role właścicieli wirtualnych przedsiębiorstw (klinik weterynaryjnych) i podejmują realistyczne decyzje biznesowe. Zarządzają takimi obszarami jak: oferta, inwestycje, HR, dostawcy, sprzedaż, marketing czy finanse. Po każdej rundzie studenci dokonają analizy swoich decyzji, wyciągają wnioski i ulepszają strategie biznesowe.
Rozgrywka finałowa odbędzie się stacjonarnie w Warszawie na Sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych, gdzie 9 najlepszych Zespołów powalczy o tytuł Mistrza Biznesu i Zarządzania. Zespół, który w finale zdobędzie miejsca od I do III otrzymają pakiet Branżowych Symulacji Biznesowych na rok.
Rekrutacja trwa od 9 września do 9 października 2024 r. Zgłoszenia do Konkursu dokonuje Opiekun (nauczyciel, wychowawca, dyrektor szkoły).
zgłoszenia zespołu dokonuje nauczyciel (nauczyciel BiZ, przedmiotów zawodowych, wychowawca, lub nawet sam dyrektor.
Nagrody to elektronika, puchary i medale o łącznej wartości 8000,00 zł. Uczniowie, wchodząc w rolę przedsiębiorców, kształtują kompetencje miękkie. 9 najlepszych drużyn spotyka się na finale stacjonarnym w Warszawie w Sali notowań GPW.
12 września 2024 r. w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie w godz. 9:00 – 16:00 odbędzie się
konferencja pt. „Transformacja energetyczna w Polsce – aspekty prawne i kierunki rozwoju”.
Wydarzenie organizowane jest przez Sekcję Prawa Energetycznego działającej w ramach Sekcji Praktyków Prawa Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.
Konferencja podzielona jest na trzy panele:
bezpieczeństwo energetyczne,
odnawialne źródła energii – aspekty regulacyjne,
transformacja energetyczna – kierunki rozwoju.
Patronat honorowy nad konferencją objęli Prezes Urzędu Regulacji Energetyki oraz Naczelna Rada Adwokacka. Patronami wydarzenia są Stowarzyszenie Prawników Prawa Energetycznego, Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej, Stowarzyszenia „Z energią o prawie”, Towarzystwo Gospodarcze Polskie Elektrownie, Konfederacja Lewiatan oraz Wydawnictwo C.H. Beck.
Konferencja OUTSOURCING PROCESOWY I PRACA TYMCZASOWA – TRENDY 2025
organizowana przez C&C Chakowski & Ciszek, Centrum Outsourcingu Procesowego oraz Wydział Zarządzania Uniwersytet Warszawski odbędzie się 19 września 2024.
Konfederacja Lewiatan jest partnerem wydarzenia.
Podczas paneli i spotkań omówione zostaną najważniejsze dla branży APT outsourcing potrzeby, bieżące problemy. Organizatorzy i uczestnicy będą szukać ich rozwiązań.
Najbliższe działania rządu mogą spowodować już w 2025 roku kolejne wzrosty kosztów pracy o ok. 40% poprzez przekształcanie przez PIP umów cywilnoprawnych w umowy o pracę, a także pełne oskładkowanie umów zlecenia i prawdopodobnie także umów o dzieło od 2025 r.
Jak pokonać rosnące koszty prowadzenia biznesu i dalej się rozwijać?
Skąd zdobyć zewnętrzne finansowanie na planowe przejęcia mniejszych podmiotów usługowych?
Jak fundusze inwestycyjne mogą zmienić w najbliższych latach obraz polskiego rynku zatrudnienia zewnętrznego?
W jaki sposób, na niebezpiecznym prawnie i podatkowo rynku, zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę oraz zapewnić wzrost wartości prywatnego majątku?
Kto ma szansę się rozwinąć, a kto może stracić?
Konferencja ma charakter hybrydowy – będzie odbywała się stacjonarnie na Wydziale Zarządzania UW, ul. Szturmowa 1/3, 02-678 Warszawa, Aula A, II p., oraz w formule on-line.
Dla członków Konfederacji Lewiatan przewidziany jest kod rabatowy uprawniający do 15% zniżki na zakup biletów na konferencję.
Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej ma zaszczyt zaprosić do udziału
w VI Akademickim Forum Jakości
Podczas Forum najlepsi eksperci przedstawią rozwiązania dotyczące wykorzystania AI w edukacji.
Jakie możliwości daje AI?
Jakie niesie zagrożenia?
Jak inteligentnie wykorzystać sztuczną inteligencję?
Odpowiedzi na te i inne pytania będziemy szukać już 15.10.2024 r. podczas VI Akademickiego Forum Jakości. Nadchodząca edycja organizowana jest pod hasłem „Edukacja w czasach AI”.
W wydarzeniu będzie można uczestniczyć z każdego miejsca na świecie z dostępem do internetu, forum organizowane jest online a uczestnictwo w nim jest darmowe.
Konferencję po raz 19 organizuje Coface, a podczas spotkań przedstawiciele polskiego biznesu będą mieli okazję, by zaczerpnąć wiedzę od ekspertów z obszaru biznesu i nauki. Organizator, partner w zakresie zarządzania ryzykiem biznesowym, zaprasza do udziału w tym wydarzeniu, wiedząc, jak istotna jest aktualna i rzetelna wiedza dla bezpiecznego rozwoju firm i efektywnej strategii ograniczania ryzyka.
Konfederacja Lewiatan jest patronem wydarzenia.
Konferencja odbędzie się w Centrum Konferencyjnym POLIN w Warszawie. Początek o godz. 11:00.
WIZJE PRZYSZŁOŚCI: Czy biznes sprosta wyzwaniom i odzyska stabilność?
Podczas poprzedniej konferencji w roku 2023 wśród tematów była poprawa kondycji gospodarczej w Polsce, w Europie i na świecie. Rok 2024 wprawdzie przyniósł lekkie ożywienie, jednak niestety nie tak duże, jakbyśmy sobie tego życzyli. Koniunktura w naszym kraju choć poprawia się, to wciąż realnie ograniczana jest przez utrzymujące się słabe notowania gospodarki Niemiec, naszego głównego partnera handlowego.
Niska stopa bezrobocia i rosnący poziom wynagrodzeń wspiera wzrost wydatków konsumentów, który jednak nie jest boomem konsumpcyjnym ze względu na zwiększoną skłonność Polaków do oszczędzania. Z kolei wysoki poziom ryzyka geopolitycznego powoduje, że globalnie wciąż utrzymuje się duża niepewność. Nie tylko europejska scena polityczna, ale także ewentualne zmiany w Stanach Zjednoczonych mogą mieć istotne konsekwencje dla naszego kontynentu.
W tak trudnym otoczeniu gospodarczym przedsiębiorstwa mierzą się nie tylko ze stłumionym ożywieniem, ale także presją na marże. Konsument pozostaje wrażliwy na ceny, a sytuacja na rynku pracy, korzystna dla pracowników, jest coraz większym obciążeniem dla pracodawców przyczyniając się do wzrostu kosztów działalności. Przyspieszający wzrost gospodarczy nie stanie się remedium na wyzwania po stronie mikroekonomicznej, których doświadczają przedsiębiorstwa. W niepewnym otoczeniu biznesowym jeszcze bardziej istotne staje się szybkie zidentyfikowanie i rozpoznanie ryzyka, a następnie odpowiednie zaadaptowanie do zmieniających się warunków rynkowych. Te nadal pozostają wymagające, na co już obecnie wskazuje rosnąca liczba niewypłacalności przedsiębiorstw.
odbędzie się 27-28 listopada 2024 r.w Hotelu DoubleTree by Hilton w Krakowie. Kongres Trendy 2024 to wyjątkowe spotkanie branży energetyki i budownictwa, poświęcone najnowszym trendom, innowacjom oraz wyzwaniom stojącym przed tymi sektorami.
Kongres Trendy 2024 wyznacza kierunek rozwoju energetyki i budownictwa oraz szeroko pojętej gospodarki obiegu zamkniętego. Przygotowuje uczestników na dynamiczne zmiany na rynku.
Konfederacja Lewiatan po raz kolejny objęła patronatem wydarzenie.
Dlaczego warto wziąć udział?
Nowe kontakty – Kongres to doskonała okazja, aby spotkać potencjalnych partnerów biznesowych oraz zdobyć nowych klientów;
Integracja zespołu – weź udział wraz z całym zespołem i zacieśnij relacje, jednocześnie rozwijając kompetencje w dynamicznym środowisku;
Bądź na bieżąco – zapoznaj się z najnowszymi przepisami, regulacjami oraz najlepszymi praktykami w branży energetyki i budownictwa;
Spotkaj ekspertów – poznaj czołowych specjalistów, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat przyszłości branży.
Informujemy, że organizatorzy przygotowali dla członków Lewiatana specjalny upominek – 10% kod zniżkowy na udział w tym wydarzeniu. Kod to LEWIATAN.
Data: 27-28 listopada 2024 r.
Lokalizacja: Hotel DoubleTree by Hilton, ul. Dąbska 5, Kraków
Już po raz osiemnasty Forum Odpowiedzialnego Biznesu organizuje
konkurs „Raporty Zrównoważonego Rozwoju”
Przyznane zostaną w nim nagrody za najlepiej sporządzone raporty zrównoważonego rozwoju. Nadzór merytoryczny nad konkursem sprawuje Rada Programowa, złożona z ekspertów i ekspertek z wieloletnim doświadczeniem i wiedzą w obszarze raportowania ESG. Inicjatywa ma na celu upowszechnianie tematyki sprawozdawczości w obszarze ESG oraz stworzenie platformy wymiany wiedzy i dobrych praktyk w tym zakresie. Nowością jest wprowadzenie osobnej kategorii dla najlepszego raportu zgłoszonego przez podmiot z sektora finansowego. Partnerem strategicznym konkursu jest Polska Izba Biegłych Rewidentów.
Konfederacja Lewiatan jest patronem Konkursu.
Udział w konkursie „Raporty Zrównoważonego Rozwoju” mogą wziąć firmy, organizacje i instytucje, które wydały opublikowane w języku polskim raporty za rok 2023.
Raporty można zgłaszać do 31 sierpnia br. poprzez formularz.
– Raportowanie informacji związanych z ESG nabiera coraz większego znaczenia m.in. w świetle wyzwań związanych z realizacją obowiązków wynikających z Corporate Sustainability Reporting Directive (CSRD) i wprowadzenia European Sustainability Reporting Standards (ESRS). Rośnie także świadomość firm w zakresie korzyści płynących z usystematyzowanego, strategicznego podejścia do raportowania ESG – mówi Maria Krawczyńska-Kaczmarek, Prezeska zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
– Dyrektywa CSRD wnosi ważne zmiany w podejściu do raportowania zrównoważonego rozwoju – wprowadza standardy i wymóg atestacji sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju oraz wyznacza, kto będzie jej podlegał. W Polsce uprawnienia do atestacji będą mieli biegli rewidenci, co wynika z ich umiejętności i odpowiedniego przygotowania do sprawdzania i oceny różnego rodzaju danych – mówi Kamil Jesionowski, Prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów.
W gronie Rady Programowej 18. edycji konkursu “Raporty Zrównoważonego Rozwoju”, sprawującej nadzór merytoryczny nad inicjatywą, zasiadają ekspertki i eksperci posiadający wieloletnie doświadczenie i wiedzę w obszarze raportowania ESG:
Robert Adamczyk, Członek zarządu, Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Liliana Anam, CEO, CSRinfo
Piotr Biernacki, ESG Managing Partner, MATERIALITY; Member, EFRAG Sustainability Reporting TEG, Przewodniczący Komitetu Zrównoważonego Rozwoju SEG
Kamil Jesionowski, Biegły rewident, Prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów; Polska Izba Biegłych Rewidentów
Maria Krawczyńska-Kaczmarek, Prezeska zarządu, Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Aleksandra Stanek-Kowalczyk, Partner, Sustainability, EY
Justyna Wysocka-Golec, Partner Associate, KPMG
Paweł Zaczyński, Biegły rewident, Associate Partner, Grant Thornton; Polska Izba Biegłych Rewidentów
Rada Programowa nadzoruje merytorycznie tegoroczną edycję i pracuje nad przygotowaniem kryteriów do kolejnej edycji konkursu, uwzględniającej wymogi CSRD i ESRS.
wejść na stronę konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju i wypełnić formularz »
odebrać potwierdzenie zgłoszenia raportu w konkursie od organizatorów.
Raporty zostaną następnie ocenione przez jury, w skład którego wchodzą eksperci i ekspertki specjalizujące się w poszczególnych obszarach związanych z ESG. Do oceny raportów zaproszeni zostaną także internautki i internauci.
Głosowanie online na najlepszy raport rozpocznie się 6 września br. poprzez stronę raportyzr.pl.
Nagrody
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone jesienią br. Podczas październikowej gali poznamy laureatów następujących kategorii:
nagroda główna za najlepszy raport zrównoważonego rozwoju,
nagroda główna za najlepszy raport zintegrowany,
nagroda za najlepszy raport w sektorze finansowym (raporty zrównoważonego rozwoju i raporty zintegrowane – łącznie)
21 listopada rusza 13. edycja Elite Leadership Program™
– osiągnij trwały sukces w dobie AI i ciągłych zmian!
21 listopada rozpoczyna się prestiżowy cykl konferencji o przywództwie i sprzedaży z udziałem światowych ekspertów, którzy nie występują na żadnych innych polskich wydarzeniach. Organizatorem jest ICAN Institute, który zaprasza do udziału i uzyskania kompetencji lidera przyszłości.
Konfederacja Lewiatan jest patronem wydarzenia.
Dynamiczny rozwój nowych technologii, w tym sztucznej inteligencji i szybkie tempo zmian przysparza firmom wiele nowych wyzwań. Liderzy muszą lepiej reagować na zmiany wewnątrz organizacji, jak i na zewnątrz.
Elite Leadership Program™ to cykl 5 konferencji online, które zapewniają 25 godzin wartościowego kontentu, spotkanie ze światowymi ekspertami, case studies polskich praktyków oraz przełomowe metody zarządzania. Poniżej eksperci oraz tematy konferencji:
Sesja 1 – dr Michael Platt: „NeuroLider w cyberświecie: nowe perspektywy wykorzystania siły mózgu lidera i AI”.
Sesja 2 – dr Per Hugander: „Transformacyjna kultura organizacyjna: nowe zasady oparte na rozwoju kompetencji (skill-based approach)”.
Sesja 3 – dr John Horn: „Strategia konkurencyjna 5.0: jak wygrywać ze „starymi” i nowymi rywalami”.
Sesja 4 – dr Carmen Simon: „Neurokomunikacja w biznesie: jak przekonywać i angażować pracowników, klientów i innych interesariuszy”.
Sesja 5 – TBA „AI a ludzie i nowe środowisko pracy: produktywność, zarządzanie, wyzwania”.
Elite Leadership Program™ startuje 21 listopada 2024 wformule online. Kolejne konferencje: styczeń, marzec, maj, czerwiec 2025.
W ramach Letniej Akademii Liderów organizatorzy zapewniają 15% zniżki do końca sierpnia na zakup całego cyklu!
Nowe inspiracje i perspektywy – zdobędziesz nowe pomysły na rozwój biznesu i swojej kariery. Zainspirujesz się doświadczeniami ekspertów i innych liderów, a podczas sesji Q&A skonsultujesz się z prelegentami.
Udział w dedykowanym warsztacie stacjonarnym – sprawdź się podczas interaktywnego warsztatu z ekspertem. Warsztat odbędzie się na konferencji Trendy HR w czerwcu 2025 roku. To świetna okazja, by przećwiczyć swoje umiejętności w praktyce i otrzymać feedback eksperta.
Materiały po konferencji – otrzymasz nagrania wystąpień z konferencji, prezentacje i materiały przygotowane przez speakerów.
Prestiżowy certyfikat – uzyskasz rozpoznawalny na rynku certyfikat w wersji elektronicznej. Potwierdzi on zdobyte umiejętności oraz pozytywnie wpłynie na Twoją markę osobistą lidera, który stawia na ciągły rozwój. Nie zapomnij pochwalić się certyfikatem w swoich social mediach.
Rabat 30% na platformę e-learningową – zadbaj o rozwój pracowników z naszą platformą e-learningową ICAN Online Learning ® – zniżka 30%! Każde szkolenie kończy się certyfikatem i zawiera interaktywne ćwiczenia, a progres jest łatwo mierzalny.
odbędzie się w dniach 25-26 września 2024 r. w Warszawie
Zarządź tą zmianą: działania → rezultaty → cel
Organizatorem konferencji jest ADN Akademia Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Konfederacja Lewiatan jest patronem wydarzenia.
2024 rok jest pierwszym okresem, który podlegał będzie raportowaniu zgodnie ze standardem ESRS.
To moment, w którym firmy objęte obligo intensywnie przygotowują się, a kolejne szybciej lub wolniej podejmują wysiłek wdrożenia zmian zgodnie z wytycznymi ujętymi w dyrektywie CSRD. W takim układzie nie ma próżni, wszyscy przedsiębiorcy pozostający w łańcuchu wartości będą zmuszeni zbierać, analizować i przekazywać dane. To powoduje, że potrzeba wdrożenia zrównoważonego rozwoju staje się wspólnym mianownikiem biznesu.
Podczas konferencji organizatorzy odpowiedzą na pytania:
Jak dobrze przygotować organizację do nowych wymogów?
Jak zorganizować procesy, opracować polityki, wdrożyć nowe wymogi?
Wreszcie jak wykorzystać swoją szansę – jaką bez wątpienia stwarza nowa sytuacja?